Strach jeździć po siedemnastce

W środę (11 lutego) na terenie powiatu krasnostawskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, z czego aż trzy miały miejsce na drodze krajowej nr 17. Na szczęście tym razem nikomu nic się nie stało, ale przypomnijmy, że kilka dni wcześniej na tej samej drodze w tragicznym wypadku zginęli dwaj młodzi mężczyźni.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godz. 10.30 na drodze krajowej nr 17 w Łopienniku Nadrzecznym. Kierowca Audi, jadący w kierunku Krasnegostawu, w trakcie wyprzedzania kilku innych samochodów nie zdążył przed zwężeniem pasa ruchu i zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do zderzenia z samochodem marki Dacia, jadącym w stronę Lublina.

– Dacią kierował 53-letni mieszkaniec gminy Sitno. 38-letni kierowca Audi odjechał z miejsca zdarzenia. Mundurowym tłumaczył później, że nie zatrzymał pojazdu z uwagi na brak miejsca – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji. 38-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Mężczyzna był trzeźwy. Ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony i odbywał się wahadłowo. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 38-latkowi grozi grzywna.

Kilka minut później, również na krajowej „siedemnastce”, tym razem w Łopienniku Podleśnym, 37-letni obywatel Ukrainy, jadący Renault, nie dostosował prędkości jazdy do warunków na drodze i – widząc przed sobą zatrzymujące się pojazdy – musiał gwałtownie hamować. Wpadł w poślizg, zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Na szczęście nic mu się nie stało. Funkcjonariusze ukarali go mandatem. Trzeci kierowca, widząc utrudnienia w ruchu, postanowił zawrócić. Nie zachował ostrożności i dostawcze Iveco wpadło do przydrożnego rowu. Został ukarany mandatem.

Po godz. 13 dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące zdarzenia na „siedemnastce”, tym razem w Suchodołach (gm. Fajsławice). – Przyczepka podpięta do samochodu osobowego marki Opel w wyniku bardzo silnego wiatru przewróciła się i odpięła od pojazdu – opowiada rzecznik. – W efekcie 47-latek z Lublina, kierujący Oplem, wjechał do przydrożnego rowu. Nie doznał obrażeń.

Policja ponownie apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku za kierownicą. – Pamiętajmy, jeżeli w trakcie podróży na swojej drodze najedziemy na kolizję czy wypadek drogowy, zachowajmy szczególną ostrożność, bądźmy czujni i wykażmy się cierpliwością – podkreśla Babicz. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here