Stracił ponad 105 tysięcy złotych

Kolejny mieszkaniec powiatu krasnostawskiego stał się ofiarą internetowych oszustów. Tym razem 41-latek z gminy Krasnystaw chciał zainwestować w kryptowaluty. Zamiast liczyć duży zysk, stracił ponad 105 tys. zł.

Mężczyznę do inwestowania w kryptowaluty namówiła poznana przez Internet kobieta. 41-latek, będąc przekonanym, że w krótkim czasie zarobi dużą sumę pieniędzy, wszedł w „interes” i dokonał wielu wpłat na rzecz platform, zajmujących się obrotem kryptowalutami.

Oprócz kobiety z mieszkańcem gminy Krasnystaw kontaktowały się osoby podające się za maklerów i proponowały dalsze inwestycje, nakłaniając go tym samym do kolejnych wpłat. Oszuści z 41-latkiem kontaktowali się za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Gdy okazało się, że zarobionych, jak również wpłaconych pieniędzy nie można wypłacić, mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustów.

Jego wiara w zmanipulowane informacje dotyczące inwestowania w kryptowaluty, spowodowała, że w krótkim czasie stracił łącznie ponad 105 tys. zł. Na taką łączną kwotę dokonał przelewów na konta oszustów od maja br.

Policja po raz kolejny apeluje do mieszkańców, by przy każdym kontakcie z nieznaną osobą przez Internet zachować zdrowy rozsądek, a przy transakcjach internetowych – daleko idącą ostrożność. – Jeśli nie znamy zasad funkcjonowania rynku kryptowalut, lepiej nie korzystajmy z tego typu formy zarobku – ostrzega nadkom. Piotr Wasilewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Chrońmy nasze oszczędności i nie instalujmy również dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których logujemy się do banku. Zwłaszcza, jeśli wymaga tego rzekomy doradca, czy analityk inwestycyjny. Chrońmy także nasze loginy i hasła do kont bankowych oraz kart płatniczych. Oszuści wykorzystują niewiedzę osób i podszywając się pod prawdziwych analityków, obiecują łatwy oraz szybki zysk. W konsekwencji osoby pokrzywdzone zostają jednak bez oszczędności, a niejednokrotnie również z kredytem, którego raty trzeba będzie spłacać – dodaje nadkom. Wasilewski. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here