Straciły tysiące złotych

Prawie 4 tys. zł straciły koleżanki 37-latki, która rzekomo znalazła się w potrzebie i za pomocą komunikatora internetowego prosiła znajomych o przesłanie pieniędzy. Okazało się, że ktoś się pod nią podszył.

W sobotę, 15 stycznia, policjanci z Krasnegostawu zostali powiadomieni przez 37-letnią mieszkankę gminy Siennica Różana o oszustwie za pomocą znanego komunikatora internetowego.

– Sprawca przełamując zabezpieczenia elektroniczne do tego komunikatora, w imieniu zgłaszającej wysyłał wiadomości do jej znajomych informując, że pilnie potrzebuje gotówki – relacjonuje Jolanta Babicz, rzecznik prasowa krasnostawskiej policji. Niestety, trzy znajome 37-latki dały się nabrać oszustowi podszywającemu się pod kobietę, i odpowiedziały na prośbę. – Przelanie gotówki odbyło się poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazane kody wystarczyły by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Pokrzywdzone straciły w sumie 4 tys. zł – dodaje Babicz.

Policja apeluję o zdrowy rozsądek i czujność. – Pamiętajmy aby nikomu nie udostępniać danych do kont na aplikacjach mobilnych, do kont bankowych, jak też by nie przekazywać osobom kodów do płatności mobilnych. Przed wykonaniem takiej operacji upewnijmy się, że to na pewno nasz znajomy prosi o pomoc – podsumowuje rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here