Straszą odłączeniem prądu

Znów oszuści straszą odłączeniem energii w mieszkaniu. Tym razem w SMS-ach nie ma nawet podanej kwoty do zapłaty, jedynie groźba i link, za pomocą którego należy uregulować rzekomą należność.

Wiadomość jest krótka i może sprawiać wrażenie autentycznego komunikatu Polskiej Grupy Energetycznej, pod którą podszywa się nadawca. Jak wynika z sygnału od naszej czytelniczki, może nadejść z numer 780 516 555. SMS zawiera informację o rzekomym zaplanowaniu wyłączenia prądu, jeśli odbiorca nie ureguluje należności. Ma to umożliwić dołączony do treści link, ale uwaga! To oszustwo.

Wchodząc pod podane łącze, natrafimy na fałszywy serwis szybkich płatności. W kolejnych krokach zostaniemy poproszeni o podanie danych do swojej karty płatniczej lub zalogowanie się do swojego banku. Jakby nie było, skutkiem jest strata zgromadzonych na rachunku pieniędzy, bo podane dane trafią prosto w ręce złodziei, którzy szybko oczyszczą konto ofiary. Dlatego taką wiadomość należy po prostu zignorować. Apeluje o to również spółka PGE.

– W SMS-ach od PGE Obrót przypominających o zaległych płatnościach zawsze podany jest numer klienta, nie ma tam natomiast linku kierującego do systemów płatności internetowych – zaznacza spółka w oficjalnym komunikacie. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here