Straszydło w centrum

Nieopodal szkoły w Rudzie Hucie stoi i straszy rozpadający się budynek po byłej piekarni. Gmina przyznaje, że nie jest w stanie na razie nic na to poradzić.

Z prośbą o interwencję w sprawie opuszczonego i rozpadającego się budynku przy Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie zwrócił się do nas Czytelnik z tej miejscowości.

– To obraz nędzy i rozpaczy. Budynek stoi i straszy. Żal patrzeć na to, jak się marnuje – stwierdził mężczyzna.

– Budynek przy Szkole Podstawowej w Rudzie Hucie, wraz z działką, należy do osoby prywatnej – podkreśla Jarosław Walczuk, kierownik referatu organizacyjnego. – Wcześniej w tym budynku funkcjonowała piekarnia, która w związku z problemami finansowymi została zamknięta.

Walczuk przyznaje, że z upływem lat nieruchomość niszczeje i straszy swoim wyglądem. – Właściciel nie interesuje się obiektem, nie reguluje zobowiązań w stosunku do gminy z tytułu podatku od nieruchomości, niewielkie kwoty wpływają od komornika. Gmina nie ma do obiektu żadnych praw, w związku z powyższym nie ma również podstaw prawnych, aby prowadzić jakiekolwiek działania na tym terenie – komentuje. Walczuk dodaje, że na razie urzędnicy nie znajdują sposobu na nabycie czy przejęcie tego obiektu na zasadach satysfakcjonujących gminę. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here