Strata zamiast spadku

Prawie 35 milionów dolarów miał odziedziczyć po nieznanym krewnym 77-latek z Lublina. Z mężczyzną skontaktowali się oszuści, którzy poinformowali go, iż zmarł jego daleki kuzyn, który pozostawił po sobie ogromny spadek na koncie w Szanghaju.


W miniony wtorek, 27 kwietnia, 77-letni mieszkaniec Czubów powiadomił policjantów z VII Komisariatu o oszustwie. Mężczyzna oświadczył, że kilka miesięcy temu otrzymał e-maila z informacją, iż zmarł jego daleki krewny. Kuzyn na koncie w Szanghaju miał pozostawić po sobie ogromny spadek w kwocie blisko 35 milionów dolarów.

– Mieszkaniec Lublina uznał, że wiadomość może być prawdziwa ponieważ w latach 60-tych jego krewny wyjechał do Niemiec i od tamtej pory nie mieli kontaktu. Sprytny oszust podczas konwersacji polecił 77-latkowi założenie rachunku w hiszpańskim banku, gdzie miały zostać przelane pieniądze. Lublinianin, by otrzymać spadek musiał tylko zaksięgować na rachunku swoje oszczędności. W związku z tym mężczyzna przelał ponad 11 tysięcy złotych. Gdy stracił dostęp do nowego rachunku, zorientował się, że padł ofiara oszustwa – informuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

Policjanci z Lublina poszukują oszusta i apelują do internautów, by nie byli łatwowierni. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here