Straż miejska wozi prąd

Chełmska straż miejska, jak co roku, bezpłatnie pomaga mieszkańcom w odpaleniu samochodu, gdy osłabnie akumulator. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer alarmowy. – Im większy mróz, tym więcej zgłoszeń – przyznają strażnicy zaopatrzeni w urządzenie do rozruchu pojazdów.

Zima za pasem, co dla wielu kierowców oznacza większe trudności przy odpalaniu samochodu. Powodem najczęściej jest szybsze rozładowywanie się akumulatorów przez niskie temperatury. W takiej sytuacji pomocni są strażnicy miejscy, którzy od kilku lat pomagają w awaryjnym uruchomieniu pojazdów. Wyposażone w specjalny aparat rozruchowy patrole SM są w stanie odpalić każdego auto, oczywiście jeśli problemem jest jedynie rozładowany akumulator, a nie inna usterka. Pomoc jest bezpłatna.

– Im większy mróz, tym otrzymujemy więcej zgłoszeń. W ubiegłym sezonie zimowym bywało, że na pierwszej zmianie mieliśmy około 30 wezwań, a na drugiej jeszcze więcej – mówi Tomasz Piskorski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Chełmie.

Już tej jesieni, wraz z pierwszymi przymrozkami, strażnicy odnotowali prośby o pomoc. Dziennie dyżurny odbiera średnio od 2 do 4 tego typu telefonów.

Aby skorzystać z bezpłatnej pomocy, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 986 i zgłosić problem. Dyżurny wysyła pod wskazany adres patrol – oczywiście w miarę możliwości, bo przy dużych mrozach i dużej ilości zgłoszeń bywa, że kierowcy muszą poczekać w kolejce. – Pracujemy od poniedziałku do soboty od godziny 7 do 22 i w tych porach można zgłosić problem z uruchomieniem pojazdu – dodaje Piskorski. (pc, fot. Straż Miejska Chełm)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here