Strażacy z Izbicy proszą o wsparcie

Druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicy apelują o pomoc finansową w zakupie nowego sztandaru, który towarzyszyłby im podczas uroczystości.

OSP w Izbicy jest jedną z najstarszych jednostek strażackich nie tylko w powiecie krasnostawskim, ale i w województwie, a nawet w Polsce. Ma ponad 100 lat, a od 1995 r. wpisana jest do Krajowego Systemu Ratownictwa Medycznego. – W tym czasie nasi strażacy wielokrotnie brali udział w akcjach pożarniczych, przeciwpowodziowych, sytuacjach gdy zagrożone było życie mieszkańców. Każdorazowo ochotnicy narażają własne życie, by pomagać innym – piszą strażacy z OSP w Izbicy. Działania izbickich druhów wiążą się ze sporymi potrzebami finansowymi. – Dysponujemy sprzętem zakupionym częściowo dzięki własnemu wkładowi, po części dzięki pomocy władz naszej gminy – podkreślają. W ubiegłym roku np. OSP w Izbicy wzbogaciło się o wóz bojowy z napędem terenowym (w zakupie pomogła gmina i Państwowa Straż Pożarna). W tym roku druhowie chcą pozyskać pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości na zakup toreb medycznych, defibrylatora i innych narzędzi niezbędnych do ratowania życia. Pieniędzy na inne potrzeby, takie jak np. nowy sztandar jednostki, nie ma. – Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Chcemy kupić nowy sztandar, gdyż oprócz ratowania życia i mienia aktywnie bierzemy udział we wszystkich uroczystościach na terenie naszej gminy. Straż przy Grobie Pańskim podczas obchodów Świąt Wielkiej Nocy, uroczystości z okazji 3 Maja, 11 Listopada to tylko niektóre momenty w roku, podczas których z dumą prezentujemy nasz obecny sztandar, jednak ząb czasu znacznie naznaczył już dumę naszej jednostki, która jest z nami od 1966 roku. Sztandar ma dla nas wartość sentymentalną, ponieważ pod nim służyli nasi dziadkowie, ojcowie, bracia – piszą w apelu strażacy z Izbicy. Ponadto, co warto podkreślić, obecny sztandar ma napis „W Służbie Ojczyzny Ludowej” oraz symbol orzełka bez korony, „które straciły swoją aktualność”.
Każdy kto chce pomóc OSP w Izbicy w kupnie nowego sztandaru może przekazać na ten cel 1 procent swojego podatku (KRS: 0000 116 212, cel szczegółowy: OSP Izbica, 22-375 Izbica, ul. Gminna) lub wpłacić pieniądze na konto: 82 9610 0002 0000 1430 2003 0001 z dopiskiem „zakup sztandaru”. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here