Strażacy z nowym sztandarem i wozem

W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie odbyło się uroczyste nadanie sztandaru oraz przekazanie samochodów pożarniczych.

W imprezie wzięli udział m.in.: ks. Aleksander Tabaka – proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Rudzie-Hucie, ks. dr Jarosław Szczur – prawosławny kapelan wojewódzki PSP, ks. Łukasz Boguta – kapelan powiatowy OSP, Zenon Pisiewicz z Komendy Wojewódzkiej PSP, Artur Rutkowski – komendant straży pożarnej w Chełmie, strażacy i przedstawiciele lokalnego samorządu. Podczas mszy, która została odprawiona w kościele parafialnym w Rudzie-Hucie, ks. Łukasz Boguta poświęcił nowy sztandar OSP w Rudzie, po liturgii nastąpiło poświęcenie samochodów pożarniczych.

Druh Bogdan Sawicki przedstawił krótką historię OSP w Rudzie, po czym przedstawiciel fundatora sztandaru, druh Sławomir Gil, odczytał akt fundacji sztandaru. Jednostka w uznaniu zasług została odznaczona „Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”. Najstarsi stażem druhowie: Mieczysław Smal, Henryk Piłat, Wiesław Szalewicz, Bogdan Sawicki i Mieczysław Szalewicz w uznaniu za długoletnią służbę w szeregach OSP otrzymali dyplomy gratulacyjne. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here