Strefa przyciąga przedsiębiorców

Strefa ekonomiczna, która powstała w Pawłowie pod Rejowcem Fabrycznym, przyciąga inwestorów. Gmina sprzedaje kolejne nieruchomości pod działalność i inwestuje w infrastrukturę.

Do tej pory w podstrefie Mieleckiej Strefy Ekonomicznej, która powstała w gminie Rejowiec Fabryczny, ulokowały się dwie firmy. Lokalny przedsiębiorca Janusz Zduńczuk przenosi do strefy zakład przeróbki drewna, który chce rozwijać o dodatkową działalność. Lada moment firma B.G. Construction z Wólki Tarnowskiej w gminie Wierzbica uruchomi w strefie wytwórnię mas bitumicznych. Na kupionych od gminy Rejowiec Fabryczny działkach spółka planuje także rozwijać betoniarnię i produkować tam elementy betonowe. Pierwsi inwestorzy przyciągają kolejnych. Nawet pomimo tego, że nie mogą działać w samej strefie. – Sprzedaliśmy ponad hektarową działkę przylegającą do strefy, na której nowy właściciel planuje uruchomienie działalności magazynowej – mówi Zdzisław Krupa, wójt Rejowca Fabrycznego. – Ponieważ ten zakres działalności nie może korzystać z przywilejów strefy i zwolnień z podatków, inwestor kupił działkę tuż obok.
Ale gmina rozmawia z kolejnym inwestorem, który interesuje się działką o pow. 1,4 ha w strefie i który planuje uruchomienie produkcji materiałów budowlanych.
Mimo tego że teren strefy ma podstawową infrastrukturę, gmina chce ją rozwijać, żeby przyciągnąć kolejne firmy. Dostała 2 mln zł unijnego dofinansowania. – Za te pieniądze planujemy doprowadzić kanalizację do poszczególnych działek, wybudować ścieżkę pieszo-rowerową, postawić oświetlenie i drogę, która usprawni poruszanie się po samej strefie – mówi Krupa. (bf)