Strefa zabaw dla… psów

Od 19 września mieszkańcy Lublina i okolic mogą korzystać ze strefy zabaw dla psów zorganizowanej przez centrum handlowe SKENDE przy Al. Spółdzielczości Pracy. To pierwsza taka strefa w Lublinie, gdzie każdy bezpłatnie może bawić się i trenować ze swoim pupilem na profesjonalnym torze przeszkód, w skład którego wchodzą m.in.: labirynt, tunele, równoważnia, slalom, tor i wiele innych ciekawych przeszkód, stworzonych z myślą o czworonogach.

Strefa jest zlokalizowana na zielonych terenach rekreacyjnych SKENDE za pumptrackiem. Jej otwarciu towarzyszyło mnóstwo atrakcji, m.in: fotobudka dla psów, warsztaty behawioralne, psi fitness oraz kurs pierwszej pomocy dla zwierząt. Specjalne zajęcia zorganizowano także dla dzieci, które nie mają jeszcze swoich psów, a chciałyby dowiedzieć się, jak prawidłowo bawić się z czworonogami, żeby było to przyjemne i bezpieczne. Podczas imprezy prowadzona była też zbiórka karmy dla lokalnego schroniska oraz zbiórka plastikowych nakrętek w ramach akcji Ukręcamy Okrucieństwo, prowadzonej przez Fundację EX LEGE.

Wkrótce “Strefa Psa” zyska także ścieżkę sensoryczną, na której szczeniaki będą mogły przyzwyczajać się do nowych nietypowych nawierzchni, ucząc się odpowiedniego zachowania na rożnych rodzajach podłoża.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here