Strzeleckie fajerwerki braci Ślepowrońskich

Po finałowym meczu drużyny FC Kumple i LBN Leyton Orient pozowały do pamiątkowego zdjęcia

Piłkarski Puchar Redaktora Krzysztofa Basińskiego, naszego redakcyjnego „sportowca”, zakończył jesienne orlikowe zmagania, organizowane przez Ognisko TKKF Omega. Niespodzianki w finale nie było. FC Kumple, którzy w ligowych rozgrywkach tym razem musieli zadowolić się druga lokatą (przegrali mistrzostwo z AleTaxi o punkt!), na pocieszenie wygrali pucharową rywalizację, pokonując w finale 5:1 LBN Leyton.

Bohaterami finałowego meczu z LBN Leyton Orient byli bracia Piotr i Bartek Ślepowrońscy, którzy zdobyli wszystkie bramki dla FC Kumple, kończąc świetne zagrania rutyniarzy, byłych znakomitych ligowców – Pawła Bugały i Piotra Bielaka.

– Rutyna i młodość – tak w skrócie można powiedzieć o zwycięskiej ekipie, FC Kumple – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, organizujący w Lublinie i regionie piłkarskie zmagania amatorów już od ponad 35 lat. – Był to już czwarty Puchar Redaktora Krzysztofa Basińskiego.

To taka nasza forma podziękowania, za to, że pan redaktor od początku istnienia tygodnika, jak nikt w Lublinie, wspiera oraz pięknie opisuje zmagania piłkarzy-amatorów. Jeszcze raz serdecznie dziękuję panu Basińskiemu i całej redakcji „Nowego Tygodnia” – kończy prezes Zbigniew Furman.  MAG

FC Kumple – LBN Leyton Orient 5:1

Bramki: Piotr Ślepowroński Junior 3, Bartłomiej Ślepowroński 2 – Kacper Pelczewski.