Studenci otwierają serca i portfele

Jeden dzień odmienił całe życie Weroniki Przybycień, studentki Politechniki Lubelskiej. W styczniu 2016 r. zasłabła w trakcie zajęć i trafiła do szpitala. Lekarze zdiagnozowali krwotok śródmózgowy. Dziewczyna stara się powrócić do normalnego życia, a pomagają jej w tym koledzy i koleżanki z uczelni.
Po operacji Weronika znalazła się w stanie krytycznym. Po trzech dniach rozpoczęto wybudzanie jej ze śpiączki. Kiedy wszystko już wskazywało na to, że najgorsze minęło, organizm dopadły choroby: zapalenie płuc, następnie zapalenie opon mózgowych i wstrząs septyczny. Przez 30 dni Weronice podawano w dużych dawkach antybiotyki. Dopiero po 3 miesiącach zaczęto wybudzać ją ze śpiączki farmakologicznej. Niestety, nie było z nią żadnego kontaktu. Lekarze mówili, iż to cud, że dalej żyje.
Obecnie Weronika próbuje wrócić do normalności. Wszystkiego musi się uczyć od nowa. Chodzenie i mówienie, które kiedyś były czynnościami naturalnymi, stały się prawie niemożliwe.
– Znając bardzo trudną sytuację Weroniki, zdecydowaliśmy się zorganizować kilka akcji charytatywnych na pokrycie kosztów jej rehabilitacji – mówi Damian Majewski, przewodniczący Samorządu Studenckiego PL. – Weronika jest naszą koleżanką i bardzo chcemy jej pomóc. Cieszę się, że tak wiele osób zaangażowało się w tę inicjatywę.
– Zaczynamy w poniedziałek, 5 grudnia. W godzinach 10-13 na wszystkich wydziałach będzie można spotkać prorektora ds. studenckich oraz prodziekanów, którzy wyposażeni w specjalne puszki będą kwestować na rzecz rehabilitacji Weroniki Przybycień. Dodatkowo w tym dniu odbędzie się kiermasz ciast – informuje Anna Michalska, kierownik Biura Promocji i Projektów.
W czwartek, 8 grudnia br. o godz. 20.00 w Klubie Studenckim Kazik odbędzie się koncert charytatywny, podczas którego wystąpią zespoły Defis i Lili. Aby wejść na imprezę, wystarczy wrzucić do puszki minimum 10 zł.
Natomiast 11 grudnia br. o godz. 10.00 w hali sportowej Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej rozegrany zostanie I świąteczny turniej charytatywny w piłkę nożną halową o puchar rektora. Finał akcji zaplanowany jest na 15 grudnia. Tego dnia pracownicy, studenci i okoliczni mieszkańcy spotkają się na tradycyjnym akademickim opłatku. MG

Pomóc Weronice można również, dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, nr rachunku 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: „649 pomoc dla Weroniki Przybycień”