Studia odporne na wirusy i kryzysy

Już od 15 lat Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspólnie z Konferencją Rektorów Uczelni Technicznych wspiera młode kobiety w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych. W czwartek, 23 kwietnia zorganizowano pierwszą akcję online, której hasło przewodnie brzmiało „Kierunki wirusoodporne”.


– Niezwykły czas wymaga niezwykłych sposobów działania, dlatego w tym roku na akcję zaprosiliśmy także chłopaków, bo kierunki wirusoodporne warto poznać przed ostateczną decyzją o wyborze studiów. Pragniemy zatem zainspirować młodych ludzi do wyboru studiów przyszłości, czyli tych, które pozwolą im zdobyć zawód nie tylko zawsze poszukiwany na rynku, ale i pozwolą wykonywać satysfakcjonującą i potrzebną pracę, odporną na wszelkie kryzysy – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Podczas spotkania online, które odbyło się w czwartek, 23 kwietnia, eksperci Fundacji Edukacyjnej Perspektywy rekomendowali Top 10 kierunków technicznych i ścisłych, które są wirusoodporne a więc takich, które: umożliwiają wykonywanie pracy zdalnej; mają kluczowe znaczenie dla biznesu; pozwalają rozwinąć kompetencje przyszłości (m.in. kreatywność, umiejętność rozwiązywania złożonych problemów, krytyczne myślenie, zdolność do ciągłego uczenia się); łączą twardą wiedzę z praktycznymi umiejętnościami.

Według ekspertów Top 10 wirusoodpornych kierunków to: kierunki informatyczne, cyberbezpieczeństwo, teleinformatyka, elektronika i telekomunikacja, inżynieria biomedyczna, inżynieria i analiza danych, matematyka i statystyka, modelowanie matematyczne i analiza danych, mikroelektronika w technice i medycynie, bioinformatyka i biologia systemów.

Zainteresowane osoby znajdą informacje o poszczególnych kierunkach na stronach internetowych uczelni. W razie dodatkowych pytań warto również skontaktować się z biurem rekrutacji lub poprzez media społecznościowe. MG