Stuknęła im trzydziestka!

Działa nieprzerwanie od 1986 roku. Przez te wszystkie lata wyszkolił tysiące młodych tancerzy. Klub Tańca Towarzyskiego TAKT obchodzi jubileusz 30-lecia.

TAKT to wieloletnia tradycja i uznana marka w świecie tanecznym.
– Lista naszych wychowanków, którzy odnosili i odnoszą znaczące sukcesy taneczne jest bardzo długa. To nasz klub wychował 13-krotnego Mistrza Polski Formacji Tanecznych. 15 par reprezentujących KTT TAKT Chełm jest zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym i startuje turniejowo na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Nasi zawodnicy, obok udziału w rywalizacji sportowej, reprezentowali także Chełm w I edycji programu „Got to dance. Tylko taniec” – mówi Agnieszka Poźniak z ChDK.
Te osiągnięcia możliwe były tylko dzięki świetnej kadrze, z którą klub od wielu lat współpracuje. Obecnie pary trenują pod okiem znanych i utytułowanych trenerów: Romana Pawelca, Łukasza i Anety Pawlaków, Barbary Czajkowskiej, Wojciecha Rozwałki, Grzegorza Zmokłego i Michała Łokińskiego. Od początku funkcjonowania klubem opiekowali się: Piotr Wysocki, Roman Jakubowicz, Halina Buczma, Aldona Olchowska i Magdalena Łokińska.
– Możemy być też dumni z tego, że tradycja tańca towarzyskiego jest w Chełmie wciąż żywa. Chociaż mogłoby się wydawać, że na współczesne czasy jest to forma nieco archaiczna, to fakty świadczą o zupełnie czymś innym. Obecnie w klubie trenuje ponad 160 dzieci, młodzieży i dorosłych w ośmiu grupach. A nasi najmłodsi podopieczni mają zaledwie 5 lat – mówi A. Poźniak.

Będą urodziny!

– Trzydziestolecie klubu uczcimy Międzynarodowym Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Chełm, który rozegrany zostanie 26 listopada – informuje A. Późniak. – Rozpoczniemy o godz. 10, a skończymy uroczystą galą, na którą zapraszamy o godz. 16. Rywalizacja sportowa będzie się odbywać na hali sportowej. Obchody jubileuszu zwieńczy bal, na który zapraszamy byłych i obecnych tancerzy, ich rodziców, oraz osoby zaangażowane w działalność klubu przez te wszystkie lata. Bal odbędzie się w Centrum Przyjęć, Bankietów i Konferencji – Nasza Chata. Zapisy prowadzi i opłaty przyjmuje komitet organizacyjny balu w recepcji ChDK, codziennie w godzinach od 9 do 21. Zapisy przyjmujemy do 18 listopada. Dodatkowo w dniu 27 listopada o godz. 11 zapraszamy na „IV Chełmskie Spotkania Taneczne Chadek – TAKT 2016” Mała Liga Taneczna, czyli turniej tańca dla najmłodszych.
Bilety na imprezy są do nabycia w kasach ChDK oraz na stronie chdk.chelm.pl. (mg)