Stulecie muzeum

Muzeum Ziemi Chełmskiej w tym roku obchodzi setną rocznicę powstania. Z tej okazji Krystyna Mart, dyrektor placówki, zaprosiła samorządowców do wspólnych prac nad przebiegiem obchodów.

Muzeum Ziemi Chełmskiej powstało w 1919 roku przy Gimnazjum Państwowym im. Stefana Czarnieckiego z inicjatywy dyrektora tej placówki Wiktora Ambroziewicza, działacza społecznego. Pora zastanowić się nad przebiegiem obchodów jubileuszowych. To powód, dla którego Krystyna Mart, dyrektor placówki, wystosowała do radnych z komisji oświaty, kultury i sportu zaproszenie do wspólnego spotkania. Radni skorzystali z zaproszenia.

– Jako członkowie komisji mieliśmy w planie odwiedzić instytucje kultury i oświaty – stwierdził Marek Sikora, przewodniczący komisji oświaty, kultury i sportu. Zaczęliśmy te wizyty od muzeum, które jest w szczególnej sytuacji, bo wchodzi w rok jubileuszowy. Zapoznaliśmy się z działalnością placówki, jej sytuacją bieżącą, trudnościami, ale też planami związanymi z obchodami z okazji setnej rocznicy powstania muzeum. (mo)