Stylowe rozwiązanie

Stylizowane, emaliowane tabliczki z numerami kamienic zawisły na Starym Mieście. To nie kolejna filmowa dekoracja, ale trwały element miejskiej przestrzeni.


– Na Starym Mieście i w Śródmieściu zawiśnie w sumie 148 tabliczek. Będą różniły się kolorami: tabliczki koloru ecru zawisną wyłącznie na Starym Mieście, a granatowe w Śródmieściu. Co ważne, są wieszane na jednej wysokości – mówi Marek Poznański, menadżer Śródmieścia, pomysłodawca projektu. – Chodzi o to, by ujednolicić numerację domów i jednocześnie upiększyć zabytkowy rejon Lublina.

Tabliczki swoją formą nawiązują do tych sprzed II wojny światowej.

W dalszych planach jest wykonanie w podobnej stylistyce tablic z nazwami ulic – takie właśnie dla Starego Miasta zamówić chce lubelski urząd miasta. Wymianę tabliczek przeprowadza „ADE-EM” Centrum.

Tabliczki są również wieszane na kamienicach znajdujących się w gestii Zarządu Nieruchomości Komunalnych i Lubelskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Prywatni właściciele tabliczki powinni sobie wykupić sami, ale być może zostaną one sfinansowane ze środków zewnętrznych.

Emilia Kalwińska