Stypendyści premiera

Znamy listę stypendystów Prezesa Rady Ministrów z województwa lubelskiego. W ich gronie nie mogło zabraknąć młodzieży z chełmskich, krasnostawskich i włodawskich szkół. Wielkie brawa!

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest tylko jednemu uczniowi z danej szkoły ponadgimnazjalnej, który ma najwyższą średnią. Wniosek o jego przyznanie dyrektor szkoły przedstawia kuratorowi oświaty, a ten – za pośrednictwem Ministra Edukacji Narodowej – Prezesowi Rady Ministrów. Stypendium wynosi 2 580 zł na rok i jest wypłacane w dwóch ratach.
W minionym tygodniu w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Wśród nich nie mogło zabraknąć młodzieży z chełmskich, krasnostawskich i włodawskich szkół. Oto ich nazwiska: Łukasz Adamczak z Technikum Ekonomicznego nr 3 w ZSE i III LO w Chełmie, Emilia Bartoszuk z II LO w Chełmie, Kacper Borowicz z Technikum nr 2 w ZST w Chełmie, Monika Cegłowska z II LO w Krasnymstawie, Izabela Drozd z Technikum z ZSZ nr 1 we Włodawie, Paulina Duda z Technikum nr 2 w ZSP nr 2 w Krasnymstawie, Małgorzata Filipowicz z I LO we Włodawie, Natalia Głowacka ze Społecznego LO w Krasnymstawie, Dominika Gurgul z LO w ZS w Dubience, Adrianna Jawor Technikum z ZSP w Żółkiewce, Paulina Kostrzanowska z I LO w Krasnymstawie, Joanna Kowalewska z II LO z ZSZ nr 1 we Włodawie, Magdalena Krzyś z Technikum nr 1 w ZSBiG w Chełmie, Weronika Lewandowska z Technikum nr 4 w ZSGiH w Chełmie, Filip Mazur z I LO w Chełmie, Anna Michałowska z Technikum nr 1 w ZSP w Krasnymstawie, Michał Pożarowszczyk z Technikum nr 5 w ZSZ nr 5 w Chełmie, Anna Pułapa z Technikum w ZSCKR w Okszowie, Paulina Repeć z Technikum w ZSCKR w Siennicy Różanej, Patrycja Rogala z IV LO w Chełmie, Kamil Samojluk z Technikum w ZSCKR w Korolówce-Osadzie, Agata Szafrańska z Technikum ZDZ w Chełmie, Rafał Wójcik z LO w ZS w Siedliszczu, Anna Wójtowicz z III LO w ZSE w Chełmie. (mg)