Sukces Sawina, ale nie tylko

Ponad 4 mld zł bezzwrotnego dofinansowania otrzymają samorządy, w których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne. Z tego ponad 259 mln zł trafi do województwa lubelskiego. W powiecie chełmskim największą dotację otrzyma gmina Sawin.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Lech Sprawka, wojewoda lubelski, ogłosił wyniki trzeciej edycji rządowego programu Polski Ład. Tym razem rząd przeznaczył ponad 4 mld zł bezzwrotnego dofinansowania samorządom, w których funkcjonowały PGR-y. Z tego 259,7 mln zł trafić ma do województwa lubelskiego.

Z gmin powiatu chełmskiego najwięcej pieniędzy otrzyma GMINA SAWIN, która chce dzięki temu zrealizować dwie inwestycje: modernizację ujęcia wody w Sawinie (wysokość dotacji to 2,5 mln zł) oraz remont dróg gminnych w Sawinie (1,9 mln zł).

Drugą pod względem otrzymanych pieniędzy jest GMINA BIAŁOPOLE. Tutaj, na remont dróg w Buśnie, samorząd otrzyma 2,65 mln zł. Niewiele mniej, 2,64 mln zł otrzyma GMINA ŹMUDŹ, która za te pieniądze zamierza przebudować budynek SP w Żmudzi. GMINA KAMIEŃ dzięki pieniądzom z trzeciej edycji Polskiego Ładu, zamierza zrealizować dwie inwestycje: wybudować Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kamieniu (1,8 mln zł) oraz wyremontować drogę gminną i wybudować oświetlenie w Andrzejowie (343 tys. zł). GMINA DOROHUSK cieszy się z 2 mln zł dotacji, która pomoże w termomodernizacji i remoncie budynku ośrodka zdrowia w Dorohusku Osadzie i termomodernizacji budynku SP w Świerżach.

Niewiele mniej, 1,96 mln zł otrzyma GMINA REJOWIEC, która chce zająć się regulacją i poprawą systemu gospodarki wodociągowej. Taka sama dotacja trafi do GMINY SIEDLISZCZE, która ma w planach modernizację oczyszczalni ścieków w Brzezinach. 1,94 mln zł to z kolei dotacja, którą otrzyma GMINA WIERZBICA. Pieniądze te pomogą w rozbudowie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Kozia Góra. Do GMINY CHEŁM wpłynie 1,8 mln zł, dzięki czemu rozbudowana zostanie kanalizacja w Pokrówce. 1,8 mln zł to także wielkość dotacji, którą na przebudowę drogi w Krzywowoli otrzyma GMINA REJOWIEC FABRYCZNY.

Na koniec dodajmy, że z trzeciej edycji Polskiego Ładu cieszą się też w starostwie powiatowym w Chełmie. Tu na przebudowę drogi powiatowej w gminie Rejowiec Fabryczny trafi 2 mln zł. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here