Sukces trenera, zawodników i działaczy

Ogromnym sukcesem zakończyli sezon 2016/2017 tenisiści z włodawskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportu. Bezapelacyjnie, wśród 47 sklasyfikowanych klubów, z przewagą niemal 5000 punktów wygrali rywalizację klubową w województwie lubelskim, zdobywając 18 186 punktów przed MKS AGS Lewart Lubartów 13 402 pkt i AZS UMCS Lublin 13 225 pkt.

Poza pierwszym miejscem w rywalizacji klubów zdecydowanie w swoich kategoriach w województwie lubelskim zwyciężyli juniorki i juniorzy tego klubu. Natomiast SMS wywalczył drugie miejsca w klasyfikacji seniorek i seniorów, zaś czwarte w kadetach i młodzikach oraz szóste w żakach.
W rozgrywkach ligowych zawodniczki SMS w II lidze zdobyły pierwsze miejsce i walczyły w barażach o awans do I ligi. Tym razem nie udało się jednak pokonać lepszych zawodniczek z województwa podlaskiego i awansować do I ligi. Z kolei zawodnicy zajęli szóste miejsce w II lidze i trzecie miejsce w IV lidze w grupie południowej.
Podczas zjazdu LOZTS, który odbył się 2 lipca, dokonano podsumowania sezonu. Najlepsi otrzymali gratulacje i puchary. Z włodawskiego Stowarzyszenia Miłośników Sportu gratulacje i puchary odebrała prezes stowarzyszenia Bożena Hamziuk, która w rozmowie z redakcją powiedziała: – Największe gratulacje i podziękowania należą się trenerowi Adamowi Płodzieniowi, bez którego pracy i zaangażowania nie byłoby możliwe osiągnięcie tak znaczących sukcesów. Godnym podkreślenia jest fakt, że w klubie pracuje tylko jeden trener, natomiast w innych klubach zatrudnionych jest dwóch trenerów. Gratuluję i dziękuję zawodnikom – tym najlepszym i tym, którzy być może w niedalekiej przyszłości będą najlepsi nie tylko w województwie, ale i w kraju. Nie chcę wymieniać ich nazwisk, aby nikogo nie pominąć. Dziękuję anonimowym działaczom i rodzicom za to wszystko, co robią dla dobra zawodników – także i swoich dzieci. Szczególne podziękowania kieruję do burmistrza Wiesława Muszyńskiego i starosty Andrzeja Romańczuka za wspieranie finansowe naszej działalności z pozycji samorządów. Osiągnięcia zawodników są bowiem najlepszą formą podziękowania za otrzymywane współfinansowanie, a jednocześnie promocją miasta i powiatu na arenach sportowych województwa i kraju. Pragnę także podziękować za dobrą współpracę i przychylność dyrektorowi ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie – Eugeniuszowi Omelczukowi, którego uczniowie, będący jednocześnie zawodnikami SMS, zdobyli czwarte miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w Tenisie Stołowym w Rawie Mazowieckiej. Tak znaczące, duże osiągnięcia w sezonie 2016/2017 to sukces, zarówno nas, działających w stowarzyszeniu, jak i wszystkich wspierających nasze działania z zewnątrz i za to należą się słowa podziękowania. Dziękuję. (pk)