Sukces uczniów I LO

Pod koniec maja odbył się ogólnopolski finał międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay, a jedną z dziesięciu najlepszych drużyn w Polsce był zespół z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną drużyna z „Jagiełły” w składzie: Mikołaj Buk, Mateusz Kowalski i Michał Łukaszuk, pod opieką Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej, stanęła przed wyzwaniem zaprezentowania swojego pomysłu na biznes w formule online przed ogólnopolskim internetowym audytorium. Poziom finału był bardzo wysoki i wyrównany, a warunki rywalizacji nietypowe.

Krasnostawscy młodzi przedsiębiorcy bez problemu poradzili sobie z niedogodnościami organizacyjnymi ostatniego etapu konkursu, a jury uznało ich pomysł i sposób przedstawienia za jeden z najlepszych. Biznesmeni z klasy 1a I LO założyli uczniowską spółkę „Eco Gadżet”, która opracowała pomysł na nowoczesne urządzenie gospodarstwa domowego wspomagające przetwarzanie zużywanego w domu plastiku na filament do drukarek 3D.

Social Innovation Relay to prestiżowy wieloetapowy konkurs skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy, odpowiadający na wybraną potrzebę społeczną. Edycja polska organizowana jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a w tym roku wzięło w niej udział 1210 uczniów z całej Polski. (k)