Sukcesy kosmetolog z gminy Rudnik

Paulina Jakubczak-Mantyka, pochodząca z Majdanu Borowskiego w gminie Rudnik, znalazła się finale konkursu na kosmetyczkę roku 2017 ogłoszonego przez markę Bielenda. Wcześniej triumfowała na etapie wojewódzkim konkursu.

Paulina Jakubczak-Mantyka pochodzi z małej miejscowości Majdan Borowski Drugi w gminie Rudnik. Z wykształcenia jest kosmetologiem, ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku kosmetologia. – Początkowo wiązałam swoją przyszłość z przemysłem kosmetycznym i projektowaniem linii kosmetycznych, jednak z biegiem czasu kosmetologia praktyczna na tyle mnie pochłonęła, że uświadomiłam sobie, co naprawdę chcę w życiu robić – mówi „Nowemu Tygodniowi” pani Paulina.
Po ukończeniu studiów P. Jakubczak-Mantyka rozpoczęła prace jako nauczyciel zawodu technik usług kosmetycznych w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie, wykładała też na kierunku kosmetologia. – Po roku nauczania stwierdziłam, że uczenie przyszłych kosmetyczek zawodu mija się z celem, jeżeli samemu nie pracuje się jako kosmetyczka. Rozpoczęłam więc pracę w jedynym z salonów kosmetologicznych w Lublinie, gdzie nie tylko poszerzałam wiedzę z zakresu kosmetologii estetycznej, ale także uczyłam się kompleksowego podejście do klienta – dodaje. Pomimo ugruntowanej pozycji zawodowej Paulina Jakubczak-Mantyka z powodów osobistych podjęła decyzję o przeprowadzce do Anglii. – Decyzja ta po czasie okazała się strzałem w dziesiątkę. Obecnie jestem właścicielem salonu kosmetologii estetycznej Elissium Skin Care w Stoke-on-Trent, gdzie stworzyłam wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach i seminariach na terenie Anglii, głównie w Londynie – mówi kosmetolożka.
W tym roku Paulina przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu kosmetyczka roku 2017, ogłoszonego przez markę Bielenda. Sukces odniosła już w pierwszym etapie, zostając mistrzynią województwa lubelskiego i w nagrodę awansowała do finału konkursu. W dniach 19 i 20 października w Zakopanem, razem z innymi finalistkami, uczestniczyła w etapie praktycznym konkursu. Ogłoszenie wyników oraz uroczysta gala podsumowująca zmagania Bielendy zaplanowano na 5 listopada, podczas Międzynarodowych Targów Les Nouvelles Esthetiques w Krakowie. – Trzymajcie za mnie kciuki! – podsumowuje Paulina Jakubczak-Mantyka.
Adres strony internetowej zakładu pani Pauliny: www.elissiumskincare.co.uk (kg)