Sukcesy krasnostawskich biegaczek

Wspaniałym sukcesem zakończył się dla Ewy Furmanik występ na biegowym Grand Prix Lublina. Zawodniczka Stowarzyszenia Krasnystaw Biega okazała się najbardziej wszechstronną biegaczką na dystansach od 5 km do maratonu w kategorii kobiet seniorek w skali województwa lubelskiego. Anna Humin triumfowała z kolei w Pierwszej Dysze do Lubelskiego Maratonu.

Ewa Furmanik w każdym z ośmiu biegów wchodzących w skład cyklu stawała na podium. Czterokrotnie zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Podsumowanie imprezy oraz dekoracja zwycięzców odbyła się 2 października w Lublinie. Krasnostawianka otrzymała piękny puchar, dyplom oraz nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Tego samego dnia wystartowała Pierwsza Dycha do Lubelskiego Maratonu. Zawodniczki Krasnystaw Biega osiągnęły na zawodach bardzo dobre rezultaty. Anna Humin z wynikiem 42 min. i 39 sek. zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet, jednocześnie zwyciężając w kategorii K-30. Ewa Furmanik z wynikiem 44 min. i 41 sek. w tej samej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce. Pozostali członkowie krasnostawskiego klubu osiągnęli następujące wyniki: Krzysztof Szadura – 41 min, 0 sek., Damian Antończak – 42:37, Zbigniew Oleszczuk – 43:33, Marcin Bida – 46:25, Mateusz Muda – 47:45, Tomasz Krawczuk – 47:41, Jakub Dunko – 48:00, Anna Czerniak – 48:58, Ireneusz Golec – 50:27, Bożena Dąbrowska – 53:59. (k)