Sukcesy krasnostawskich zapaśników!

Przemysław Swatek został mistrzem Polski w zapasach seniorów, a Kamil Sykuła zwyciężył w międzynarodowym turnieju zapaśniczym w Niemczech. To jedne z największych sukcesów sportowców z LMKS Krasnystaw.

W dniach 19-21 maja w Białogardzie odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu wolnym. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski Przemysław Swatek z LMKS Krasnystaw tym razem nie dał żadnych szans swoim konkurentom i wygrał wszystkie swoje walki. W finale pokonał zawodnika z Teresina Kamila Banaszka i zdobył złoto oraz tytuł mistrza Polski w kategorii do 70 kg. To wielki sukces zarówno Przemka, jak i jego ojca, a zarazem trenera Adama Swatka.
Kolejny doskonały występ zaliczył również Kamil Sykuła, który 20 maja w Rostocku w Niemczech podczas międzynarodowego turnieju zapaśniczego wywalczył złoty medal w kategorii wiekowej juniorów młodszych do lat 17 w wadze do 85 kilogramów. – Tym samym Kamil potwierdził, że w tej kategorii pozostaje nie tylko bezkonkurencyjny na arenie krajowej, ostatnio wygrał przecież finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, jak i na arenie międzynarodowej – mówi Adam Swatek. (k)