Sukcesy modelarza z Krasnegostawu

Krasnostawski mistrz modelarstwa Tomasz Guz przywiózł dwa brązowe medale z mistrzostw świata, które odbyły się w Rosji. Ale to nie jedyny jego sukces odniesiony w ciągu ostatnich tygodni.

Mistrzostwa świata modelarzy odbywały się od 4 do 11 września w Kaliningradzie w Rosji. Tomasz Guz zdobył dwa brązowe medale – za model transportowca Nisshin i model okrętu wojennego Hindenburg.
To nie koniec sukcesów modelarza z Krasnegostawu. Przed tygodniem w Przeciszowie odbył się pierwszy ogólnopolski konkurs statków i okrętów Naviga klas „C”. Za te same modele, które zaprezentował w Rosji, T. Guz wywalczył dwa srebrne medale.
Z kolei podczas siódmego festiwalu modelarskiego (3-4 września) w Jaworznie krasnostawski modelarz otrzymał nagrodę specjalną marszałka województwa śląskiego za model ORP Metalowiec. – Wszyscy musimy sobie uzmysłowić, ile cierpliwości i ile godzin pracy trzeba włożyć w wykonanie chociażby jednego takiego modelu. Panu Tomkowi serdecznie gratulujemy sukcesów! – mówi Sławomir Kamiński, rzecznik powiatu krasnostawskiego. (kg)