Sukcesy Sokoła Krasnystaw

39 medali przywieźli zawodnicy i zawodniczki Sokoła Krasnystaw z mistrzostw Gór Świętokrzyskich w taekwondo. Sukces podczas mistrzostw Polski juniorów odniosła też Angelika Tarejko.

3 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego dzieci i młodzików w taekwondo. Imprezie patronował prezydent tego miasta Jarosław Górczyński. Zawodnicy Klubu Taekwondo Sokół Krasnystaw rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych z kolegami i koleżankami m.in. z Ostrowca, Ożarowa, Końskich, Lublina i Bełżyc. Spisali się doskonale zdobywając aż 39 medali. Na podium stanęli: Kamil Dziak (złoty medal), Malwina Król (3 złote i srebrny), Patryk Dobosz (2 złote i srebrny), Natalia Dobosz (4 brązowe), Przemek Guz (złoto, srebro i brąz), Wiktoria Chodor (2 złote i 3 srebrne), Martyna Łuczyn (2 złote i 2 srebrne), Oliwia Górecka (2 złote i 3 srebrne), Karol Śmigasiewicz (2 srebrne i 3 brązowe), Michał Trela (3 złote i 2 srebrne). W konkurencji drużynowej reprezentacja Sokoła w składzie: Oliwia Górecka, Wiktoria Chodor, Martyna Łuczyn, Michał Trela i Karol Śmigasiewicz zajęła drugie miejsce.

Kilka dni wcześniej w Pleszewie (województwo wielkopolskie) odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w taekwondo olimpijskim. Sokół reprezentowała Angelika Terejko. Dzięki punktom zdobytym wcześniej na zawodach z cyklu Pucharu Polski zawodniczka z Krasnegostawu nie musiała walczyć w eliminacjach. Stoczyła jedną wygraną walkę z zawodniczką ze Szczecinka i zapewniła sobie brąz. W walce o wejście do finału uległa bowiem zawodniczce AZS Poznań. (k)