Supron gościł u Grabczuka

Andrzej Supron, jeden z najlepszych zawodników w historii polskich zapasów, były mistrz świata z 1979 roku z San Diego, wicemistrz olimpijski z 1980 roku z Moskwy oraz dwukrotny mistrz Europy z 1975 z Ludwigshafen i z 1982 z Warny, w czwartek gościł w Lublinie. Znakomity zapaśnik spotkał się m.in. z Krzysztofem Grabczukiem, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.
– Przebywam na wakacjach nad jeziorem Piaseczno i postanowiłem na chwilę wpaść do Lublina i odwiedzić mojego przyjaciela – mówi „Nowemu Tygodniowi” Andrzej Supron. Obaj panowie znają się od wielu lat. Grabczuk był między innymi sędzią zapaśniczym klasy międzynarodowej, który sędziował igrzyska olimpijskie w Atlancie i Sydney, a potem prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego.
– Przez chwilę mieliśmy okazję powspominać stare, dobre czasy, a także porozmawiać o szansach naszych reprezentantów na rozpoczynających się już za parę dni w brazylijskim Rio de Janeiro igrzyskach olimpijskich. Obaj mocno będziemy zaciskali kciuki za biało-czerwonych! – dodał wicemarszałek Krzysztof Grabczuk.
Polskie zapasy na igrzyskach reprezentować ośmioro reprezentantów, w tym Katarzyna Krawczyk z Cementu Gryfa Chełm, druga zawodniczka ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich, brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2011 roku.BAS