Suzuki Boxing Night wraca do Lublina!

Po blisko dwumiesięcznej przerwie Suzuki Boxing Night wraca do Lublina! Tym razem, w szóstej odsłonie gali boksu olimpijskiego, na ringu ustawionym na scenie sali operowej Centrum Spotkania Kultur, odbędzie się międzynarodowy mecz pięściarski, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Mołdawią.


Piątkowa gala Suzuki Boxing Night VI to kolejna, już czwarta, która odbędzie się w Lublinie. Pod koniec października 2020 r. na lubelskim ringu walczyli zawodniczki i zawodnicy z Polski oraz Chorwacji. 23 stycznia mieliśmy okazję obejrzeć „Suzuki Boxing Night – Starcie Mistrzów” z udziałem najlepszych pięściarzy z Polski, Czech, Jordanii, Litwy, Estonii oraz Rosji, na czele z Glebem Bakszi, aktualnym mistrzem świata w kategorii do 75 kg! Na początku marca z kolei w Lublinie walczyli tylko „biało-czerwoni”. W jednej z 10 walk, w kat. +91 kg, zaboksował Adam Kulik ze Starej Szkoły Boksu. Niestety, lublinianin rozczarował i pojedynek z brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy Oskarem Koperą przegrał.

W najbliższy piątek odbędzie się międzynarodowy mecz, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Mołdawią. W ringu walczyć będzie aż siedmiu z ośmiu aktualnych mistrzów naszego kraju: Jarosław Iwanow (57 kg), Damian Durkacz (63 kg), Dominik Kida (69 kg), Bartosz Gołębiewski (75), Mateusz Bereźnicki (91 kg), Oskar Safaryan (+ 91 kg) oraz Daniel Adamiec (81 kg), który podczas ostatniego krajowego czempionatu rozgrywanego w drugiej połowie listopada w Wałczu w finale wygrał z lublinianinem Wiktorem Szadkowskim ze Starej Szkoły Boksu.

Początek gali o godz. 18:50. Relacja na żywo w TVP Sport. BAS

Karta walk

57 kg: Jarosław Iwanow – Dmitri Verhovetshi *63 kg: Damian Durkacz – Egor Bejenaru * 69 kg: Mateusz Polski – Vasili Belous, Filip Wąchała – Davron Bozorov, Bartłomiej Przybyła – Dominik Kida * * 75 kg: Bartosz Gołębiewski – Vlad Gavriliuc * 81 kg: Daniel Adamiec – Marin Bucataru * 91 kg: Mateusz Bereźnicki – Andrei Zaplitini * +91 kg: Oskar Safaryan – Ion Puiu, Karol Krupienik – Alexei Zavatin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here