Świąteczna czołówka

Siedemnaście kolizji i jeden wypadek – oto świąteczny bilans na drogach powiatu chełmskiego. Jak mówią funkcjonariusze, minione Boże Narodzenie było dość spokojne, ale nie obyło się bez kierowców „na podwójnym gazie”.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących podczas minionych świąt, policjanci apelowali do kierowców o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a na drogach całego kraju zwiększono liczbę patroli. Chełmscy mundurowi, którzy jak co roku w okresie Bożego Narodzenia czuwali nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu, odnotowali w sumie 18 zdarzeń drogowych. Do najpoważniejszego doszło w niedzielę około południa (26 grudnia) w Józefinie w gminie Kamień.

– Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, 48-letni chełmianin, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się czołowo z samochodem marki Peugeot, którym kierowała 27-letnia chełmianka. Jadąca z nią pasażerka z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Policjanci ustalają dokładne przyczyny i przebieg tego zdarzenia. Wiadomo, że kierujący byli trzeźwi. – Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Marznące opady powodują, że nawierzchnia staje się śliska. Pojazd traci przyczepność i wydłuż się droga hamowania. Pamiętajmy o obowiązujących ograniczeniach prędkości i dostosowaniu jej do warunków panujących na drodze – przestrzega komisarz Czyż.

Nie licząc jednego wypadku, generalnie święta na drogach powiatu chełmskiego przebiegły dość spokojnie. Niemniej nie brakowało pijanych kierowców. W ciągu trzech dni mundurowi zatrzymali trzech nietrzeźwych za kółkiem, m.in. 42-letnią mieszkankę gminy Chełm, która miała blisko 2,5 promila we krwi. Rekordzistą był z kolei zatrzymany w drugi dzień świąt 49-latek, który rozbił się przy ul. Włodawskiej. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. (pc, fot. Policja)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here