Świąteczna integracja online

Dzielnicowy Dom Kultury „Czechów” nie poddał się pandemii i jak co roku zorganizował grudniową akcję „Świąteczna Integracja”. Tyle, że tegoroczne zajęcia i konkursy odbywają się online.


Akcja została zainaugurowana 1 grudnia wirtualnymi, rodzinnymi warsztatami z przygotowywania świątecznych kartek. Efekty własnoręcznie wykonanych w domowym zaciszu prac można sfotografować i przesłać do 16 grudnia na adres mailowy ddksmczechow@gmail.com, a najlepsze z nich zostaną wykorzystane do stworzenia plakatu z życzeniami dla mieszkańców.

Internetowe zajęcia dla mieszkańców odbyły się również 6 grudnia, kiedy zainteresowani mogli wziąć udział w „Gwiazdka z nieba, czyli świątecznych zabawach teatralnych próbując swoich sił w m.in. językowych łamańcach, a od 7 do 11 grudnia trwała zabawa „Nasze wspólne choinki” polegająca na odszukaniu i sfotografowaniu ukrytych przez organizatorów w różnych częściach dzielnicy choinek. Pierwsze trzy osoby, które przesłały zdjęcia wszystkich drzewek zostały wyróżnione nagrodami.

Z kolei w ubiegłą niedzielę, projekcją filmu „Słoń i motyl” ruszył cykl seansów filmowych. Kolejne będzie można obejrzeć w tym tygodniu i 30 grudnia o godzinie 17:00. Wystarczy wysłać na adres mailowy m.kruszynska@ddksmczechow.pl prośbę o udostępnienie filmu i bezpłatnie będzie można obejrzeć 18 grudnia „Świat według kota”, 19 grudnia „Tajemnice Jean”, a 30 grudnia „Sekrety Bogini Fortuny”.

17 grudnia o godz. 17:00 na stronie DKK Czechów będzie można obejrzeć koncert duetu „Jarząbek i Jurkiewicz” wykonującego utwory ze swojej najnowszej płyty „Rezonując”, 21 grudnia o godz. 17:00 wystąpi duet małżeńsko-muzyczny „Kasia i Tomek”, a 22 grudnia o tej samej porze udostępniony zostanie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych DDK SM „Czechów”. A po świętach, 28 grudnia o godz. 17:30, koncert muzyki filmowej „Muzyka Białego Ekranu”. Szczegółowe informacje o wydarzeniach w ramach akcji „Świąteczna Integracja” na stronie Dzielnicowego Domu Kultury „Czechów” lub profilu DDK na Facebooku.

Maksymilian Łuszcz