Świdnik górą w grach kontrolnych

Lublinianka przegrała pierwszy sparing ze Świdniczanką 3:4, tracąc wszystkie bramki w ostatnich 20. minutach spotkania

Po trzy bramki zdobyli nasi trzecioligowcy Avia Świdnik i beniaminek rozgrywek Lublinianka w sobotnich grach kontrolnych. Świdniczanom gole Szymona Raka, Piotra Ćwika i Tomasza Zająca wystarczyły do wygranej z innym trzecioligowcem Chełmianką. Lublinianom dwa trafienia Michała Palucha i jedno Karola Kality nie pozwoliły na pokonanie czwartoligowej Świdniczanki, w której przymierzani do gry w zespole zawodnicy, w ostatnich 20. minutach aż cztery razy pakowali piłkę do lubelskiej siatki.


Dla Avii to drugie zwycięstwo w sparingach, po odniesionej przed dziesięcioma dniami wygranej 1:0 z pierwszoligowym Górnikiem Łęczna. Szczególnie cieszy, że w sobotę na listę strzelców wpisał się 22-letni napastnik Szymon Rak, którego świdnicki klub pozyskał w letniej przerwie. Gola w sobotę zdobył także niespełna 20-letni Piotr Ćwik, którym Avia jest zainteresowana. Ofensywny pomocnik jest wychowankiem Motoru Lublin.

W 2019 roku trafił  do krakowskiej Wisły zasilając szeregi zespołu CLJ U-18, a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z „Białej Gwiazdy” do Orląt Radzyń Podlaski. W sparingu z Chełmianką trener Łukasz Mierzejewski sprawdzał także kilku innych zawodników m.in. Bartłomieja Łobejko i Dawida Wdowicza z rezerw świdnickiego klubu.

Dla Lublinianki sobotni sparing ze Świdniczanką, rozegrany na boisku w Niemcach był pierwszym w okresie przygotowawczym. W drużynie trenera Roberta Chmury zobaczyliśmy czterech testowanych graczy. W bramce między słupkami pojawił się 23-letni Krystian Krupa, wychowanek lubelskiego Sławina, ostatnio grający w Starcie Krasnystaw. Na obronie zagrali 24-letni Norbert Myszka, który rozpoczynał przygodę z piłką w AMSPN Hetman Zamość, a poprzedni sezon spędził w Orlętach Radzyń Podlaski oraz 28-letni Marcin Świech, wychowanek Lublinianki, który w poprzednich rozgrywkach reprezentował  barwy Avii. Cała trójka, jeśli się dogada i wszystko w klubie się ułoży, od poniedziałku zostanie na Wieniawie – taką nadzieję, w rozmowie z tygodnikiem, wyraził trener Robert Chmura.

W kolejnym meczu kontrolnym, który lubelski zespół rozegra już w najbliższą sobotę o godzinie 11 w Poniatowej ze Stalą, beniaminkiem IV ligi szkoleniowiec będzie chciał jeszcze raz przyjrzeć się 24-letniemu bocznemu pomocnikowi Damianowi Karwackiemu z rzeszowskiej Korony, który miał już okazję zaprezentować się w potyczce przeciwko Świdniczance. BAS

Lublinianka – Świdniczanka 3:4 (1:0)

Lublinianka: Krupa (46 Krajewski) – Futa, Myszka, Świech, Niegowski (70 Szczepaniak) – Karwacki (46 Makowski), Chodziutko, Fularski (75 Kalita), Brzyski (70 Karwacki), Kalita (46 Malec) – Paluch.

Bramki: Paluch 36, 53, Kalita 69 – zawodnicy testowani 70, 74, 87, 89.

Avia Świdnik – Chełmianka 3:2 (2:1)

Avia: Sobieszczyk – Kursa, Midzierski, Drozd, Uliczny, Ćwik, Kunca, Kompanicki, Rak i dwóch zawodników testowanych oraz Łobejko, Górka, Mykytyn, Wdowicz, Wójcik, Popiołek, Sprawka, Lenard.

Bramki: Rak 22, Ćwik 41, Zając 60 – Wójcik 38, Myśliwiecki 85.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here