Świdnik miał swoje futbolowe Euro

Paweł Szyjduk był w finale nie do zatrzymania dla piłkarzy ESV Żubry. Zdobył dwa gole dla Adampol Team, zapewniając swojej drużynie wygraną w kategorii open

To było wielkie, piłkarskie święto. Na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 5 w Świdniku przez dwa dni 24 zespoły rywalizowały w „Świdnickim Euro ‘2021” w piłce nożnej drużyn sześcioosobowych. W kategorii oldbojów 35+ zwyciężyła Reprezentacja Polskich Pisarzy (jako Polska), wśród kobiet Avia I Świdnik (Chorwacja), juniorów Volta Team (Portugalia), a w najbardziej prestiżowej kategorii open – Adampol Team (Austria).

Gościem specjalnym pierwszego dnia futbolowych zmagań w ramach „Świdnickiego Euro ‘2021”, organizowanych przez Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu, był Zygmunt Kalinowski – zawodnik legendarnej drużyny Orłów Górskiego, między innymi medalista mistrzostw świata z 1974 roku.

– Chciałbym pogratulować wam wszystkim dobrych meczów i dobrej gry. Szczególnie Reprezentacji Polskich Pisarzy, która zdobyła pierwsze miejsce. Życzę dużo zdrowia i wciąż dobrej kondycji do biegania za piłką – powiedział Zygmunt Kalinowski przed ceremonią wręczenia trofeów w kategorii oldbojów 35+. Od organizatorów „Świdnickiego Euro ‘2021” gość specjalny otrzymał okazały puchar oraz upominki. – Dziękuję wszystkim drużynom przede wszystkim za sam udział w tym świdnickim święcie futbolu. Gratuluję sportowej postawy i rywalizacji w duchu zasad fair play.

Mam nadzieję, że za rok w jeszcze liczniejszym gronie spotkamy się podczas „Świdnickiego Mundialu ‘2022” – przyznał podczas podsumowania turnieju Jacek Kosierb. Prezes Manufaktury miał także osobistą satysfakcję, bowiem wraz z Reprezentacją Polskich Pisarzy wywalczył pierwsze miejsce. W trzech rozegranych meczach strzelił dwie bramki, czym dołożył swoją „cegiełkę” do końcowego sukcesu drużyny. Od 2015 roku świdniczanin w koszulce z Orłem na piersi rozegrał już 66 meczów, na które złożyło się 40 zwycięstw, 6 remisów i 20 porażek. Dla biało-czerwonych barw strzelił w sumie pięć goli.

Honorowy patronat nad „Świdnickim Euro ‘2021” sprawował burmistrz Świdnika Waldemar Jakson.

Patronat medialny nad rozgrywkami sprawował „Nowy Tydzień”.

BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here