Świerdzewski i Łukasiewicz najszybsi nad Zalewem Zemborzyckim

Ponad 300 uczestników – 263 dorosłych oraz 51 dzieci wzięło udział w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim w drugim biegu jesienno-zimowego cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden. Podobnie jak przed miesiącem także i teraz najszybszy na 5-kilometrowej trasie był Damian Świerdzewski. W czołowej „10” zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn znaleźli się reprezentanci Biegającego Świdnika – Arkadiusz Graj był dziewiąty, a Anna Psuja dziesiąta.

– Podejmując decyzję o startach w City Trail nastawiłem się na poprawienie rekordu trasy. Podobnie, jak przed miesiącem było blisko, jednak warunki – trudna nawierzchnia – nie ułatwiały, więc i tym razem trochę zabrakło. Nie składam jednak broni – na pewno pojawię się w styczniu, bo zależy mi na klasyfikacji generalnej. Biegi lutowy i marcowy najpewniej opuszczę. Szykuję się do wiosennego maratonu, moim celem jest złamanie granicy 2 godzin 20 minut, więc w marcu – na miesiąc przed maratonem nie będę ryzykował urazu, a o ten w przełaju nietrudno – mówił na mecie zwycięzca. Tym razem Damian Świerdzewski pokonał trasę w 16:35, o trzy sekundy szybciej niż przed miesiącem. Do rekordu lubelskiej trasy zabrakło mu siedem sekund.

Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Dominika Łukasiewicz. Przed miesiącem z wynikiem 20:06 była druga, za Natalią Zych. W sobotę pobiegła o 24 sekundy szybciej. – W poprzednich edycjach o tej porze roku biegałam wolniej, więc cieszę się z progresu, ale wiem, że mam jeszcze zapas – mówi liderka klasyfikacji generalnej. – Dzisiaj bez kolców nie byłoby biegania. Warunki były wymagające. O mocne tempo do samego końca zadbały moje rywalki. Cieszę się, że mam z kim się ścigać, bo taka bezpośrednia walka na trasie z innymi dziewczynami to największa motywacja do wysiłku – podkreśliła pochodząca z woj. świętokrzyskiego Łukasiewicz.

Organizatorem City Trail z Nationale-Nederlanden jest Fundacja Krok do Natury. Szczegółowe informacje o biegach, wyniki i zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasta Lublin. BAS

Wyniki

kobiety: 1. Dominika Łukasiewicz (Centrum Medyczne Orto-Optymist/NADiR Jędrzejów) 19:42, 2. Magdalena Sekuła (AZS UMCS Lublin) 19:48, 3. Beata Klimek (AWF Biała Podlaska/Następny Krok Team) 19:51, 4. Katarzyna Holc (Banda Grudnia) 21:53, 5. Joanna Andrzejewska (lubelskibiegacz.pl Team) 22:00, 6. Katarzyna Falkowicz (Stay Insane) 22:06, 7. Agnieszka Kropiewnicka (Szymanowski Triathlon Team) 22:20, 8. Monika Korzeniowska (Centrum Medyczne Orto-Optymist) 22:48, 9. Eliza Pitura (Szymanowski Triathlon Team) 23:05, 10. Anna Psuja (Biegający Świdnik) 23:16

mężczyźni: 1. Damian Świerdzewski (Następny Krok Team) 16:35, 2. Przemysław Szymanowski (Szymanowski Triathlon Team) 16:56, 3. Rafał Gontarczyk (Team Never Give Up/Szymanowski Triathlon Team) 17:29, 4. Artur Kern (Perfect Runner Lublin) 17:38, 5. Krystian Kuna (AZS UMCS) 17:46, 6. Adam Grudziński (Orto Optymist Team) 17:58, 7. Paweł Wysocki (lubelskibiegacz.pl Team) 18:05, 8. Mateusz Utnicki (Mazowsze Stężyca) 18:06, 9. Arkadiusz Graj (Biegający Świdnik) 18:08, 10. Bartosz Matysek (Szymanowski Triathlon Team) 18:23.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here