Świetlica w Wolawcach do remontu

Świetlica wiejska w Wolawcach zostanie wyremontowana. Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu „Zioło ma moc”, a w planach jest także pracownia zielarska oraz edukacyjny ogród ziołowy.

Projekt „Zioło ma moc” realizowany jest przy współpracy partnerskiej trzech lokalnych grup działania: LGD „Ziemi Chełmskiej”, LGD z Hrubieszowa oraz z Tomaszowa Lubelskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Wartość projektu to 50 tys. zł, z czego 35 tys. zł przeznaczone jest na remont świetlicy w Wolawcach i urządzenie przy niej ogrodu edukacyjnego do uprawy ziół, a 15 tys. zł na organizację warsztatów zielarskich oraz wyposażenie pracowni zielarskiej tj. regały, stoły, moździerze. Prace remontowe obejmą przebudowę dachu, docieplenie elewacji, ułożenie gresu na podłogach sali świetlicowej i płytek ściennych przy scenie, docieplenie stropu granulatem z wełny, montaż dekoracyjnego sufitu podwieszanego i malowanie wnętrza.

– Aby wszystkie wymienione prace wykonać gmina Kamień oprócz środków z dwóch funduszy sołeckich sołectwa Wolawce, które zostały na remont przeznaczone w łącznej kwocie 29 tysięcy złotych, dołoży jeszcze z własnych środków około 75 tysięcy złotych – mówi Dariusz Stocki, wójt gminy Kamień. – Dzięki tym pracom mieszkańcy będą mieli możliwość organizacji spotkań i rożnego rodzaju uroczystości rodzinnych w świetlicy. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here