Świetna reklama boksu olimpijskiego

Ze znakomitej strony na lubelskim ringu zaprezentował się Rosjanin Gleb Bakszi, aktualny mistrz świata w kategorii do 75 kg. Zdecydowanie pokonał mistrza Litwy Vitautasa Balsisa, prezentując boks na najwyższym poziomie

Za nami kolejna odsłona gali Suzuki Boxing Night. Tym razem na ringu ustawionym na scenie sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie nie zobaczyliśmy meczu międzypaństwowego, jak to miało miejsce pod koniec października, gdy biało-czerwoni zmierzyli się z Chorwatami, ale niezwykle ciekawy turniej mistrzów!


W ringu walczyło wielu mistrzów: Polski, Czech, Jordanii, Litwy, Estonii oraz Rosji, na czele z Glebem Bakszi, aktualnym mistrzem świata w kategorii do 75 kg. Jego pojedynek z Litwinem Vitautasem Balsisem był przysłowiową wiśienką na torcie.

Nie zawiedli także biało-czerwoni, z których najciekawszą i najbardziej zaciętą walkę stoczył Damian Durkacz z BKS Concordia Knurów. Nasza wielka nadzieja na olimpijski występ w Tokio pokonała wicemistrza Rosji Aleksieja Mazura 2:1.

Sobotnią galę swoją obecnością uświetnił Umar Kremlev, wybrany w grudniu na prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA)!

Kolejna gala Suzuki Boxing Night odbędzie się w Lublinie już w połowie lutego. W ramach „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego” zobaczymy m.in. walki z udziałem kobiecej reprezentacji Polski, prowadzonej przez Karolinę Michalczuk, naszą była mistrzynię świata i Europy, olimpijkę z Londynu. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here