Świetny występ Karoliny Kołeczek

Niezwykle udanie w 65. ORLEN Memoriale Janusza Kusocińskiego, rozgrywanym na Stadionie Śląskim w Chorzowie, startowała Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin. 26-latka wygrała bieg na 100 metrów przez płotki z nowym rekordem życiowym, wypełniając jednocześnie minima na jesienne Mistrzostwa Świata w Doha oraz przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Kołeczek pokonała dystans w 12,75 s, poprawiają życiówkę o 0,16 s. To szósty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki! Zawodniczka AZS UMCS w pobitym polu pozostawiła między innymi mistrzynię olimpijską, byłą mistrzynię świata Amerykankę Brianne McNeal (12,79 s) oraz Klaudię Siciarz, aktualną mistrzynię Polski (12,89)!

– Bardzo się cieszę. Nie spodziewałem się aż takiego otwarcia. Czułam się dobrze po treningach. Czułam, że mogę pobiec taki wynik. Nie sądziłam jednak, że będzie to miało miejsce już w pierwszym starcie. Jestem zadowolona, że w tak silnej stawce udało mi się zachować chłodną głowę, skupić tylko na sobie. Cieszę się, że wygrałam u siebie w kraju, przed własną publicznością – mówiła tuż po biegu Karolina Kołeczek.

Na Stadionie Śląskim startowały także dwie inne znakomite zawodniczki AZS UMCS Paulina Guba oraz Malwina Kopron. Obie zajęły szóste lokaty. Pierwsza, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą zakończyła zawody z wynikiem 17,96 m (wygrała z 18,60 m Białorusinka Aliona Dubicka). Druga, była brązowa medalistka mistrzostw świata, posłała młot na odległość 70,35 m. Była to jedyna udana próba Malwiny Kopron w konkursie. Pozostałe pięć spaliła.

Trzech zawodników z Lublina wystartowało również w biegu na 400 metrów. Maciej Hołub zajął 9. miejsce (46.82). Tuż za nim był Andrzej Jaros (46.91), a na 14. pozycji sklasyfikowany został Cezary Mirosław (47.53).