Święto bibliotek w Kraśniczynie

Biblioteka Gminna w Kraśniczynie wspólnie z biblioteką szkolną w ramach „Tygodnia Bibliotek”, promującego czytelnictwo, przygotowały i prowadziły grę terenową dla 5 i 6-latków, gdzie były zadania o różnym stopniu trudności. Dotyczyły one baśni, bajek i bohaterów z nimi związanych. Dzieci zapoznały się również z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem, zasadami wypożyczania książek oraz zachowania się w bibliotece, a także regulaminem poszanowania książek. Poznały też bliżej postać Hansa Christiana Andersena oraz jego twórczość.

Z okazji „Tygodnia Bibliotek” w Kraśniczynie gościła Magda Stachula – prekursorka thrillerów psychologicznych tworzonych w nurcie domestic noir w Polsce. Autorka opowiedziała o swojej pasji, jaką jest pisanie książek, o tym skąd czerpie inspiracje do fabuły oraz jak przebiega proces tworzenia książki.

„Tydzień Bibliotek” zakończył się konkursem plastycznym „Przyjaciel z mojej ulubionej książki”, w którym uczestniczyły dzieci kl. I i IV. Wśród uczniów klas pierwszych główna nagroda przypadła Oliwii Adamskiej, drugie miejsce zajął Piotr Zaprawa, a trzecie – Szymon Tabuła. Wyróżniono pracę Jakuba Borysa. Wśród uczniów klas IV pierwszą nagrodę przyznano Magdalenie Niedźwiedź, drugą – Karolinie Wysockiej, a trzecią – Patrycji Sędłak. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Bielecka i Arkadiusz Sędłak.

Muzyka filmowa na urodziny miasta

Burmistrz Krasnegostawu i Krasnostawski Dom Kultury serdecznie zapraszają na koncert z okazji 628. rocznicy nadania Miastu Krasnystaw praw miejskich. Przy Dworku Starościńskim 11 czerwca 2022 r. o godz. 20:30 wystąpi Joanna Aleksandrowicz z zespołem w koncercie polskiej muzyki filmowej „Od Nocy Do Nocy”.

Joanna Aleksandrowicz – aktorka i wokalistka, występowała na scenach wielu Teatrów w Polsce, m.in. na deskach Teatru Wielkiego we Wrocławiu w spektaklu mistrza Jana Szurmieja. Współpracuje z topowymi reżyserami filmowymi m.in. z Wojtkiem Smarzowskim, czy Markiem Koterskim. Dzięki swojej ambicji i determinacji stworzyła ponadczasowy projekt filmowo-musicalowy „Od Nocy Do Nocy”, który zagrała 200 razy na różnych sceneriach muzycznych. W repertuarze znajdują się utwory tj. „Noce i Dnie”, „Vabank”, czy musical „Metro”. Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać w kasie KDK od 9 czerwca. Organizatorzy zachęcają publiczność do zabrania ze sobą na koncert kocy. Wprzypadku deszczowej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali widowiskowej KDK.

Koncert „Pieśni Kresów Naszych” w KDK

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza 17 czerwca 2022 r. o godz. 19:00 na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata utrzymany w konwencji na dwa głosy męskie i gitarę pt. „Pieśni Kresów Naszych”.

Koncert ów można określić mianem nostalgicznego, bo taki klimat towarzyszy większości kompozycji, które usłyszymy. Z jednej strony to bardzo osobiste wyznania, pełne tęsknoty za czasem minionym, za ludźmi, którzy odeszli, za miejscem dziecięcych zabaw, z drugiej zaś opowieści o tragicznej historii kresów i zwyczajnym człowieku w nią wplątanym.

Mądre, nietuzinkowe teksty i chwytające za serce melodie okraszone są dodatkowo ciekawymi, barwnymi opowieściami autorów, którzy czasem występują w roli świadków historii. Istotnym elementem tego wydarzenia jest mistrzowski akompaniament Waldemara Korzeniowskiego wcielającego się jednocześnie w rolę dyrygenta. Bilety w cenie 40 zł i 25 zł ulgowy do kupienia w kasie Krasnostawskiego Domu Kultury oraz na www.bilety.krasnystaw.pl (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here