Święto pszczoły

(2 czerwca) Gmina Ruda-Huta była gospodarzem XXIII Nadbużańskiego Święta Pszczoły.

Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Były występy artystyczne, zabawy dla dzieci, wystawy sztuki ludowej i oczywiście miód od lokalnych pszczelarzy. W plebiscycie na najlepszy miód zwyciężyła Ewa Przeor-Głąb, drugi był Andrzej Kubajka, a trzeci Tomasz Dyjakowski. Rozstrzygnięto również konkursy:

IX Powiatowy Konkurs Kulinarny „Miód dobry na wszystko”:

Ciasta i desery: I miejsce – Marta Soroka z Białopola za ciasto „Pszczeli rój”, II miejsce – Stanisława Dyć z Rudy-Opalin za „Piernik staropolski”, III miejsce – KGW w Pniównie za „Mrówkowca”. Wyróżnienia: Iwona Stasak z KGW Plisków za deser „Pszczółka”, Katarzyna Kozłowska z Żalina za „Malinową chmurkę”, Małgorzata Rogala z Turki za „Sezamka”.

Nalewki: I miejsce – Anna Stasak z KGW Plisków za nalewkę miodową, II miejsce – KGW Chylinianki za nalewkę dereniówkę, III miejsce – Elżbieta Szczółko z Pokrówki za krupnik jarzębinowo-miodowy. Wyróżnienia: Iwona Matczuk z KGW Plisków za „Pigwę miodową”, Halina Rzepecka z Pawłowa za „Miodzik” z mniszka lekarskiego, KGW Ryzykantki z Rudy za nalewkę wieloowocową.

X Powiatowy Konkurs Wiedzy „Pszczoła w środowisku naturalnym i życiu człowieka”:

Szkoły podstawowe (klasy IV-VI): I miejsce – Justyna Jaglewicz (ZS w Sawinie), II miejsce – Bartłomiej Steć (ZS w Sawinie), III miejsce – Laura Sobczuk (SP w Rudzie-Hucie). Szkoły podstawowe (klasa VII i gimnazjum): I miejsce – Klaudia Klasura (SP w Strupinie Dużym), II miejsce – Julia Jaglewicz (SP w Wólce Petryłowskiej) i Dawid Marczuk (ZS w Sawinie), III miejsce – Łukasz Kędzierawski (ZS w Sawinie). Szkoły ponadpodstawowe: I miejsce – Izabela Kulpa (ZSEiM w Chełmie), II miejsce – Jarosław Saczuk (ZSEiM w Chełmie), III miejsce – Aleksandra Sawczuk (ZS Centrum Kształcenia Rolniczego w Okszowie).

XI Powiatowy Konkurs Plastyczny „Kolorowa pasieka”:

Szkoły podstawowe (klasy I-III): Gabriel Nadolski (SP w Rudzie-Hucie), Faustyna Opolska (SP w Rudzie-Hucie), Julia Dąbrowska (SP w Rudzie-Hucie), Wiktor Juściński (SP w Rudzie Hucie), Zofia Sołtys (SP w Rudzie-Hucie), Oliwia Dyć (SP w Kamieniu), Tomasz Górecki (SP w Kamieniu), Bartosz Szewczuk (SP w Kamieniu), Mateusz Martyniuk (SP w Kamieniu), Lena Ciosek (GOK w Rejowcu), Gabriel Rajtak, SP w Bukowie Wielkiej. Szkoły podstawowe (klasy IV-VI): Bartłomiej Dołchaniuk (SP w Rudzie-Hucie), Zbigniew Laskowski (SP w Rudzie-Hucie), Lena Michałowska (SP w Kamieniu), Klara Strehlow (ZS w Sawinie), Amelia Kędzierawska (ZS w Sawinie).

Szkoły podstawowe (klasy VII-VIII) i gimnazja: Anna Dyczkowska (SP w Bukowie Wielkiej), Filip Wojda (ZS w Sawinie), Aleksandra Kozak (ZS w Sawinie), Martyna Kiszowara (ZS w Sawinie), Daria Sowa (ZS w Sawinie), Zuzanna Bisko (ZS w Sawinie), Hanna Błaszczuk (ZS w Sawinie), Milena Sowa (ZS w Sawinie), Julia Steć (ZS w Sawinie), Natalia Sabura (GOK w Rejowcu), Aleksandra Głuszczak (SP w Rudzie-Hucie). Specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, warsztaty terapii zajęciowej: Klaudia Karwat (WTZ Majdan Zahorodyński), Marta Płachecka (WTZ Majdan Zahorodyński). (opr.sr)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here