Święto Trzech Króli w Sawinie…

(6 stycznia) Po raz szósty ulicami Sawina przeszedł barwny orszak z okazji święta Trzech Króli.

Prowadzeni przez jeźdźców Trzej Mędrcy, w asyście aniołów i pastuszków podążali za Gwiazdą Betlejemska. A wraz z nim kolędnicy. Po korowodzie uczniów III klasy Szkoły Podstawowej zaprezentowali jasełka. W przygotowanie korowodu i uroczystości zaangażował się Zespół Szkół w Sawinie, parafia pw. Przemienienia Pańskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury. (reb)

… i w Wojsławicach

Niezwykle barwny oraz liczny orszak przemaszerował ulicami Wojsławic. Pojawili się jeźdźcy na koniach, aniołowie, pastuszkowie, ministranci, schola „Cantabo Deo”, wierni w kolorowych koronach oraz trzej królowie, w których wcielili się Henryk Gołębiowski, wójt gminy Wojsławice, Adam Łopocki, przewodniczący rady gminy oraz ksiądz Zbigniew Kasprzyk, proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła w Wojsławicach.
– Było pięknie, radośnie, barwnie i rodzinnie – podsumowują uczestnicy.
Orszak przemaszerował z kościoła parafialnego do Domu Kultury w Wojsławicach, gdzie odbył się IV Koncert Kolęd i Pastorałek. W kolędowaniu udział wzięli laureaci XVII Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek: Klara Sołdaczuk, Zuzanna Kalita, Lena Zielińska, Oliwia Sapuła, Sandra Dubaj oraz zespoły i solistki działające przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach: zespół wokalno – instrumentalny „Czerwona Jarzębina”, solistka Alina Kowalska, Chór Wojsławianie oraz dziecięca grupa wokalna „Promyki”. Uroczyste świętowanie zakończone zostało wspólnym śpiewaniem kolędy. (opr. mg)