Świętowali Dzień Kobiet…

…w Susznie

Koło Gospodyń Wiejskich w Susznie zorganizowało spotkanie z okazji Dnia Kobiet, W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 pań oraz trzech panów: Waldemar Polkowski wręczył każdej z pań różyczkę, Sławomir Sudoł – bon podarunkowy, zaś oprawę muzyczną zapewnił zaprzyjaźniony z Kołem – Łukasz.
Było to kolejne w tym roku już spotkanie zorganizowane przez członkinie Koła. W tłusty czwartek z dziećmi, które uczęszczały na zimowisko w świetlicy w Susznie, zorganizowano wspólne pieczenie pączków. W lutym odbyło się również pierwsze spotkanie z cyklu „Spotkanie z…”, na które zaproszona została Anna Byszuk – dietetyczka. We wszystkich spotkaniach uczestniczyły nie tylko panie z Suszna, ale również z całego powiatu.
W najbliższym czasie KGW w Susznie planuje kolejne ciekawe spotkania. (r)

…w Woli Uhruskiej

W Zespole Szkół w Woli Uhruskiej uroczystość zorganizował samorząd uczniowski pod opieką Michała Kurtyja. Wystąpiły: zespół Szkoły Muzycznej z Daszawy (Ukraina) oraz Studio Muzyczne przy Gimnazjum z Woli Uhruskiej. (gkj)

…w gminie Urszulin

(8 marca) W Hotelu „Drob” w Urszulinie odbył się już po raz drugi koncert z okazji Dnia Kobiet pod patronatem wójta gminy Urszulin Tomasza Antoniuka. Ponad 200 pań uczestniczyło w uroczystości zorganizowanej przez Urząd Gminy, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Hotel „Drob” w Urszulinie.
Wszystkie przybyłe na spotkanie panie zostały powitane przez wójta kwiatami i lampką szampana. Życzenia składali wójt Antoniuk i wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk.
Następnie głos zabrała dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Urszulinie Teresa Kuczyńska, która przywitała wszystkich zebranych i przypomniała, że rok 2018 ustanowiony został Rokiem Praw Kobiet. Następnie Monika Kędzierska, moderator Dyskusyjnego Klubu Książki w Urszulinie, zainicjowała akcję pt. „Mam prawo, więc czytam”. Podjęta przez klub inicjatywa to rozmowy i czytanie o prawach kobiet ich pozycji społecznej w Polsce, na świecie oraz w literaturze.
Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślił znakomity występ artystyczny, „Standardy Polskiej muzyki rozrywkowej” w wykonaniu Łukasz Jemioła Trio. (-)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here