Świętujmy z Bajmem

31 sierpnia, jubileuszowym koncertem na placu Zamkowym, grupa Bajm będzie świętować swoje 40. urodziny. Występ organizowany jest w Dniu Solidarności i Wolności i stanowi element lubelskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


– 40-lecie zespołu Bajm to wspaniała okazja, by się spotkać i wspólnie świętować ten niezwykły jubileusz. Koncert odbędzie się w miejscu szczególnym i bliskim wszystkim mieszkańcom Lublina, a zwłaszcza pani Beacie, która właśnie tu, w kamienicy przy Grodzkiej 36a spędziła dzieciństwo. Swoją obecnością będziemy mogli zamanifestować naszą wdzięczność za piękne piosenki i emocje, które zespół dostarczył nam podczas wzruszających koncertów oraz za zawsze ciepłą pamięć o Lublinie i jego mieszkańcach – tłumaczy prezydent Lublina, Krzysztof Żuk.

Scena, na której zaśpiewa Beata Kozidrak wraz z zespołem, stanie nieopodal kamienicy, w której artystka się wychowywała, a w oknach jej domu zawisną jej zdjęcia z lat młodości. Dodatkowo w wydarzeniu wezmą udział muzycy, którzy przez 40 lat mieli okazję grać w zespole, a wspierać w tym ich będzie kwartet smyczkowy oraz sekcja dęta. Dla największych fanów Bajmu czeka również niespodzianka. Dzień koncertu będzie również dniem premiery najnowszej płyty zespołu, a 400 egzemplarzy nowego krążka podpisanego przez Beatę Kozidrak trafi do widzów piątkowego koncertu. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.

Anna Iracka