Sypią się mandaty za spacery

Krasnostawscy policjanci w ciągu kilku ostatnich dni nałożyli 14 mandatów za niestosowanie się do nowych zakazów i obostrzeń związanych z przestrzeganiem zasad dotyczących stanu epidemii.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu krasnostawskiego w ubiegły weekend do służby została skierowana maksymalna liczba funkcjonariuszy policji, wspieranych przez mundurowych z zaprzyjaźnionych formacji straży miejskiej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej i Straży Leśnej. – Funkcjonariusze patrolowali ulice, parki, tereny zielone, akweny wodne, a także tereny lasów i parków. Wszystko po to, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa i reagować na każde przypadki łamania zasad określonych nowymi przepisami – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Pomimo ciągłych apeli dotyczących ograniczenia swobodnego poruszania się w ubiegły weekend policjanci nałożyli 14 mandatów. – W większości przypadków chodziło o złamanie zasad dotyczących poruszania się na terenach rekreacyjnych oraz gromadzenia się. Kilka osób zostało ukaranych za to, że ich pociechy, nie mając jeszcze ukończonych 18 lat, bez nadzoru chodziły po ulicy – dodaje. Policjanci raz jeszcze przypominają, że wprowadzone obostrzenia mają na celu dobro wszystkich mieszkańców. – Pamiętajmy, aby stosować się do obowiązującego prawa i wynikających z niego zakazów dotyczących stanu epidemii. Za złamanie przepisów grozi wysoka grzywna. Dbajmy o zdrowie nasze i innych – podkreśla Babicz.

Z aktualnymi przepisami dotyczącymi zakazów i obostrzeń związanych ze stanem epidemii możemy zapoznać się na stronie internetowej: www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia (k)