Sypnęło golami po przerwie

Marek Saganowski, trener Motoru po testach zawodników nie ukrywał zadowolenia z ich wyników. Większość piłkarzy solidnie przepracowało przerwę świąteczno-noworoczną

Aż 9 bramek zdobyli piłkarze w sparingowych derby rozegranych w sobotę w Świdniku. Na bardzo dobrze przygotowanym boisku ze sztuczną trawą Avia rozgromiła 7:2 Świdniczankę. Trzecioligowcy wyższość nad beniaminkiem IV ligi udowodnili dopiero w końcówce meczu.

Do przerwy Avia po golu Damiana Szpaka prowadziła tylko 1:0. Na początku drugiej części Świdniczanka szybko wyrównała, a na listę strzelców wpisał się Sebastian Plesz, który w zimowej przerwie opuścił „żółto-niebieskich” i przeniósł się do lokalnego rywala. Niespełna dwie minuty później Avia ponownie objęła prowadzenie, tym razem po bramce Jakuba Cielebąka, 18-latka wypożyczonego z Górnika Łęczna. W 57. minucie znowu był remis, po golu Michała Zubera.

W 63. minucie Świdniczance ponownie dał się we znaki Cielebąk. Dwie minuty później do siatki trafił Kamil Oziemczuk i było już 4:2. Końcówka to koncert Oziemczuka i Wojciecha Białka, którzy ostatecznie dali wysoką wygraną Avii.

Dla obu zespołów była to pierwsza gra kontrolna w okresie przygotowawczym, który ledwo co rozpoczęły. Avia trenuje od 7 stycznia, Świdniczanka wznowiła zajęcia dopiero we wtorek. W obu drużynach nie zabrakło jednak nowych graczy. Oprócz strzelców goli – Cielebąka i Plesza zagrali także – w Avii Mateusz Kompanicki, a w Świdniczance Radosław Kursa (ostatnio Orlęta Radzyń Podlaski). W meczu trenerzy mieli okazję przyjrzeć się kilku zawodnikom, głównie bardzo młodym, przymierzanym do gry w ich zespołach. Wszyscy dostaną okazje do pokazania się raz jeszcze.

W najbliższą sobotę Avia zagra w Świdniku z Hetmanem Zamość, Świdniczanka w Białej Podlaskiej z Podlasiem. BAS

Avia Świdnik – Świdniczanka 7:2 (1:0)

Avia: Sobieszczyk – Drozd, Rafał Kursa, z. testowany, Maluga, Wójcik, Pacek, Mykytyn, z. testowany, Szpak, Poleszak oraz w drugiej połowie: Andrusik – Kuliga, Górka, Borkowski, Niewęgłowski, Cielebąk, Uliczny, Dobrzyński, Kompanicki, Oziemczuk, Białek.

Świdniczanka: Dejko (z. testowany) – Kopyciński (46 z. testowany), Kowalski, (46 Stępień), Żmuda, Warecki (46 Martyna), Kowalewski (46 Śliwa), Szczerba, Radosław Kursa, Plesz, Pędlowski (46. z testowany), Zuber.

Bramki: Szpak 20, Cielebąk 49, 63, Oziemczuk 65, 84, Białek 80, 90 – Plesz 47, Zuber 57.