Szafa pełna dobrych uczynków

Lublinianie po raz kolejny pokazali wielkie serce. W ramach akcji „Szafa dobrych uczynków”, organizowanej przez IKEA i SKENDE udało się zebrać dla potrzebujących ponad 1,6 tony ubrań oraz 106 kg środków czystości.


Ideą akcji „Szafa dobrych uczynków” była pomoc potrzebującym, ale także działania mające na celu uświadomienie, że coraz częściej doświadczamy problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych. Przez 3 tygodnie mieszkańcy Lublina i regionu przynosili do IKEA i SKENDE ubrania, których już nie używają. Wszystkie znalazły miejsce w „Szafie dobrych uczynków”. Łącznie udało się uzbierać, aż 120 worków z ubraniami o wadze 1618 kg, a także 106 kg środków czystości.

– Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Codziennie opróżnialiśmy szafę, aby zrobić miejsce na kolejną partię ubrań i innych produktów. Dziękujemy za każdą rzecz i tak pozytywny odbiór inicjatywy. Planujemy, aby organizować ją cyklicznie – mówi Agnieszka Chomicz-Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu IKEA w Lublinie.

Dodatkowo, w ramach akcji, IKEA przekazała także 5 szaf, które przydadzą się w przechowywaniu i organizacji ubrań. SKENDE z kolei ufundowało zapas produktów higienicznych.

Dostarczeniem przedmiotów do potrzebujących zajmie się teraz Centrum Wolontariatu w Lublinie. – Pomimo, tego że staramy się organizować zbiórki ubrań dość regularnie, ludzie, którymi się opiekujemy stale potrzebują naszego wsparcia. Inicjatywa SKENDE i IKEA to przykład tego, że razem możemy więcej! To wspaniałe, że ludzie tak chętnie dzielą się z innymi. Dziękujemy! – mówi Justyna Orłowska, szefowa Centrum Wolontariatu. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here