Szalony mecz z liderem na Arenie Lublin

Przed 13. serią spotkań zarówno Motor Lublin, jak i Avia Świdnik, obok Sokoła Sieniawa, były zespołami, które w rundzie jesiennej III ligi nie przegrały jeszcze meczu u siebie. W weekend z naszych miano niepokonanych udało się zachować tylko lublinianom i to nie bez trudu.

Motorowcy po kwadransie przegrywali już z liderem, rezerwami Korony Kielce 0:2. Zespół trenera Mirosława Hajdo nie poddał się i zdołał wyrównać. Tuż po przerwie, po golu Tomasza Swędrowskiego lublinianie objęli nawet prowadzenie (4:3). Ostatecznie, po szalonym meczu „żółto-biało-niebiescy” musieli podzielić się z rywalami punktami.

Pierwsza porażka u siebie od ponad pół roku

Avia w sobotę, w starciu ze słabo spisującą się ostatnio Wisłą Puławy (3 remisy i 3 porażki) miała szansę na przedłużenie serii bez przegranej u siebie do 11! Po raz ostatni świdniczanie w III lidze ulegli przed własną publicznością 13 kwietnia Wólczance 0:2. Była to jedyna wiosenna i jedna z trzech porażek na własnym boisku w całym poprzednim sezonie.

Dobrej serii nie udało się przedłużyć. Losy meczu rozstrzygnęły się tuż przed przerwą. Rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką przez Dominika Malugę, wykorzystał Krystian Puton. BAS

Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4 (3:3)

Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski, Darmochwał (57 Bonin), Kumoch (90 Rymek), Swędrowski, Ceglarz, Kunca (78 Nowak), Paluch.

Korona II: Osobiński – Bujak, Prętnik, Górski (85 Rogoziński), Dziubek, Martinez, D. Lisowski (46 Petrović), Sewerzyński, Więckowski, Sowiński (83 Chudecki), Piróg (88 P. Lisowski).

Bramki: 0:1 Piróg 8, 0:2 Martinez 15 z karnego, 1:2 Paluch 29, 2:2 Ceglarz 33, 2:3 Sowiński 44, 3:3 Ceglarz 45+1, 4:3 Swędrowski 53, 4:4 Piróg 67. Żółte kartki: Kunca (M.) oraz Dziubek, Martinez (K.). Czerwona kartka: 87. minuta Martinez – za drugą żółtą. Sędziował: Jabłoński (Kraków). Widzów: 2078.

Avia Świdnik – Wisła Puławy 0:1 (0:1)

Avia: Szelong – Kuliga, Mykytyn, Głaz, Kukułowicz, Wójcik (67 Kołodziej), Maluga, Mroczek (67 Ozimek), Szpak, Prędota (76 Górka), Białek.

Wisła: Kurek – Wolanin (79 Bernat), Kiczuk, Pielach, Barański, Kacprzycki (72 Chudyba), K. Puton (90+2 Szczotka), Zuber, Kobiałka, Zmorzyński, Żelisko (72 Wojczuk).

Bramka: Puton 45-z rzutu karnego. Żółte kartki: Maluga, Kuliga (A.) Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin). Widzów: 500.

Pozostałe spotkania 3. kolejki III ligi:

Podhale Nowy Targ – Sokół Sieniawa 2:1 (Tonia 22, Zapotoczny 66 – Buczek 70 k) * Wólczanka W. Pełkińska – Jutrzenka Giebułtów 4:3 (Pietluch 6, 38 k, 74 k, Wrona 86 – Balawender 22, Zając 40, Litewka 52) * Podlasie Biała Podl. – Wisła Sandomierz 0:6 (Kmiotek 24, Dachnowśkyj 40, 70, 90, Tyl 83, Zawiślak 89) * KSZO 1929 Ostrowiec Św. – Chełmianka 3:0 (Chrzanowski 6, 20, Chałas 38) * Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2 (Sojda 82, Rębisz 90) * Niedzielne mecze: Stal Kraśnik – Hutnik Kraków i Orlęta Radzyń Podlaski – Siarka Tarnobrzeg zakończyły się już po zamknięciu tego wydania „Nowego Tygodnia”.

1. Korona II 13 27 29-16
2. Stal Kraśnik 12 24 21-9
3. Wólczanka 13 21 18-12
4. Wisłoka 13 21 18-9
5. Motor 13 21 21-13
6. Siarka 12 20 19-10
7. Hutnik 12 19 21-19
8. Avia 13 19 17-19