Szczęście sprzyjało (niekoniecznie) lepszym

W środę Motor po wielkich męczarniach i golu w 85. minucie Daniela Świderskiego pokonał rezerwy Lecha Poznań 1:0

Takiej skuteczności, jak w rozegranych w ubiegłym tygodniu meczach przez piłkarzy lubelskiego Motoru, inne zespoły mogą naszemu beniaminkowi tylko pozazdrościć. Zarówno w środowym spotkaniu na Arenie Lublin z rezerwami Lecha Poznań, jak i w sobotnim
w Polkowicach z Górnikiem, to rywale dominowali na boisku. Motorowcy w każdym
z tych spotkań potrafili jednak trafić choć raz do siatki. Dwa gole zdobyte przez Daniela Świderskiego dały lublinianom w sumie aż 4 punkty!

Motorowcy szczególnie furę szczęścia mieli w sobotniej potyczce w Polkowicach. Górnicy już w 15. minucie stanęli przed wielką szansą na objęcie prowadzenia. Po faulu bramkarza Sebastiana Madejskiego na Erneście Terpiłowskim sędzia podyktował rzut karny. „11” na gola nie potrafił zamienić jednak Maciej Kowalski-Haberek, którego strzał wyczuł golkiper lubelskiej ekipy.

Gospodarze dopięli swego 10. minut później, gdy po strzale Terpiłowskiego Madejski musiał wyjmować piłkę z siatki.

Po przerwie motorowcy zagrali nieco lepiej, co pozwoliło im na strzelenie gola, jak się później okazało na wagę remisu. W 71. minucie do wyrównania w zamieszaniu doprowadził Daniel Świderski. W końcówce górnicy co rusz sunęli na lubelską bramkę. Szczęście nie opuszczało jednak „żółto-biało-niebieskich”.

W najbliższą sobotę na Arenie z Pogonią Siedlce (godz. 13:00) Motor po raz ostatni w tym roku zagra o ligowe punkty. MAG

Górnik Polkowice – Motor Lublin 1:1 (1:0)

Górnik: Szymański – Fryzowicz (89 Radziemski), Kowalski-Haberek, Magdziak, Azikiewicz – Terpiłowski (60 Sobków), Karmelita (60 Danilczyk), Wacławczyk, Baranowski (69 Borkowski) – Piątkowski, Szuszkiewicz (69 Baszak).

Motor: Madejski – M. Król, Cichocki, Wawszczyk, Michota – Wójcik (83 Darmochwał), Kumoch (83 Rak), Duda, R. Król, Ceglarz (76 Nowak) – Świderski (82 Ropski).

Bramki: 1:0 Terpiłowski 25, 1:1 Świderski 71. Żółte kartki: Wacławczyk, Karmelita, Terpiłowski, Magdziak, Sobków (G.) oraz Madejski, Wójcik, Cichocki (M.). Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).

W piłkarskiej II lidze

17. kolejka: Górnik Polkowice – Motor Lublin 1:1 * Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:2 (Pierzchała 11 k – Šoljić 33, Gojko 77) * Znicz Pruszków – Śląsk II Wrocław 1:3 (Machalski 68 k – Bergier 66 k, Kotowicz 85, Boruń 90) * Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:2 (Surdykowski 58 – Kowalski 63 k, Masiuda 72) * Błękitni Stargard – Skra Częstochowa 1:0 (Krawczun 90) * GKS Katowice – Chojniczanka, Olimpia Grudziądz – KKS 1925 Kalisz i Lech II Poznań – Bytovia zakończyły się po zamknięciu tego wydania * mecz: Hutnik Kraków – Stal Rzeszów został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego * pauzował: Sokół Ostróda.

18. Hutnik 16 13 21-39
19. O. Grudziądz 15 12 14-30 W następnej kolejce – 12 grudnia: Motor – Pogoń Siedlce (13:00).

W piłkarskiej III lidze

Zaległy mecz: Podlasie Biała Podlaska – KS Wiązownica 4:2 (Andrzejuk 32, Kocoł 38, 56, Dmitruk 81 – Wydra 13, Janik 42). Po rundzie jesiennej:

1. Wisła Puławy 20 48 54-20
2. Sokół 20 43 38-16
3. Stal St. Wola 20 38 40-23
4. W. Sandomierz 20 37 36-24
5. Wólczanka 20 36 43-26
6. Avia Świdnik 20 36 46-20
7. KSZO 20 32 34-23
8. Siarka 20 31 39-29