Szczęście uśmiechnęło się do Katarzyny M.

Tegoroczna edycja miejskiej loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”, skierowana do mieszkańców składających deklarację podatkową za 2019 rok w Kozim Grodzie, zakończyła się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział aż 7971 osób, czyli niemal czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku! Główna nagroda – samochód hybrydowy toyota yaris trafi do Katarzyny M. Nazwiska zwyciężczyni niestety nie poznamy, bo ratusz obawia się, że jego podanie mogłoby naruszyć przepisy RODO.

– Loterią „Rozlicz PIT w Lublinie” chcieliśmy już po raz drugi zachęcić do rozliczenia podatku PIT w naszym mieście. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, mogła rozliczyć roczny podatek w Lublinie, wspierając tym samym rozwój naszego miasta. Mieszkańcy stanęli na wysokości zadania, mimo stanu epidemii loteria spotkała się z dużym zainteresowaniem – otrzymaliśmy prawie 8 tys. zgłoszeń.

Dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w miejskiej akcji, w szczególności tym osobom, które w tym roku po raz pierwszy skorzystały z możliwości rozliczenia PIT w Lublinie, a takich osób było 787. Dzięki temu w budżecie miasta Lublin znajdzie się o około 1,8 mln zł więcej środków, które przeznaczymy m.in. na miejskie inwestycje, oświatę czy kulturę. Akcję na pewno będziemy rozwijać i kontynuować w następnych latach – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W drugiej edycji loterii wzięło udział dokładnie 7971 mieszkańców, czyli czterokrotnie więcej niż przed rokiem. Szczególnie dużą popularnością cieszyły się formularze internetowe – w wersji elektronicznej organizatorzy loterii otrzymali 7888 prawidłowo nadesłanych zgłoszeń. Drogą tradycyjną złożono zaledwie 83 papierowe formularze.

W tym roku główną nagrodą w loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” był samochód osobowy toyota yaris hybrid, zaś wartość wszystkich 27 nagród rzeczowych wyniosła blisko 90 tys. zł. Poza samochodem osobowym są to m.in. 3 rowery, 3 hulajnogi elektryczne oraz łącznie 20 tabletów, czytników, dysków zewnętrznych oraz nawigacji samochodowych. Podczas losowania podawano tylko imię, inicjał nazwiska oraz trzy ostatnie cyfry z numeru telefonu zdobywców nagród.

Ratusz twierdzi, że na tyle pozwalają przepisy RODO. Tyle, że można przecież zapisać w regulaminie konkursu, że zwycięzcy zgadzają się na podanie nazwiska i uniknęliśmy dziwnego, kojarzonego raczej z postępowaniem prokuratorskim niż zdobywaniem nagród podawania inicjałów.

Oficjalnie wręczone nagród zaplanowano 30 czerwca o godz. 15 w Trybunale Koronnym (w przypadku ładnej pogody przed budynkiem Trybunału).

Listę zwycięzców loterii można znaleźć na stronie www.lublin.eu/pit. BS