Sześć medali dla lubelskiego Sokoła

Udanie w rozgrywanych w Krotoszynie Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w sumo startowali reprezentanci lubelskiego Sokoła. Podopieczni trenerów Krzysztofa i Rafała Boryców zdobyli sześć medali: złoty i pięć brązowych.

Na najwyższym stopniu podium w kat. 55 kg stanął Ireneusz Głowacki. W tej samej wadze zawody z brązem ukończył Kacper Berejowski.

Ponadto brązowe medale wywalczyły juniorki Regina Watras (60 kg) i Wiktoria Chołodowska (65 kg), drużyna w której obie startowały z Dominiką Buss (indywidualnie w kat. 65 kg i open była piąta), a także Krystian Michna (70 kg).

W zawodach wystartowało 150 zawodników z 30 klubów.

Wszyscy medaliści Sokoła to absolwenci klas sportowych (zapasy) w SP nr 20 Lublin i aktualni uczniowie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego WSEI w Lublinie.

W punktacji Systemu Sportu Młodzieżowego mistrzostw ekipa Sokoła zajęła z 75 pkt. trzecie miejsce. MAG