„Szesnastka” sportem stoi

Bieżnia i mini boisko przy SP nr 16 jeszcze przed nowym rokiem szkolnym doczekają się remontu

Kompleksowy remont bieżni i gruntowną odnowę mini boiska do piłki nożnej wywalczyła społeczność Szkoły Podstawowej nr 16 w ramach Budżetu Obywatelskiego. „Szesnastka” od dawna sportem stoi. Jej klasy mistrzostwa sportowego przyciągają młodzież z całego miasta.

Wiele wskazuje na to, że obiekty sportowe „szesnastki” przejdą remont jeszcze w tym roku. Ratusz ogłosił już przetargi na wykonanie tych inwestycji. W ramach remontu bieżni wykonawca powinien naprawić jej podbudowę, zadbać o obrzeża trawnikowe, oczyścić i umyć jej nawierzchnię i nałożyć na bieżnię nową warstwę poliuretanu oraz wymienić deskę na skoczni w dal i oświetlenie wokół boiska.

Całość prac powinna zostać wykonana do końca lipca bieżącego roku. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do 23 marca. Ten przetarg to efekt zwycięskiego projektu w VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy w głosowaniu wybrali projekt D-41 pod nazwą: „Remont obiektów sportowych SP 16”. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie miasta.

Natomiast do remontu mini boiska zgłosiło się już czterech wykonawców. Jedna z ofert mieści się w limicie kosztów wyznaczonym na te prace: 280 tys. zł. Inne oferty opiewają na kwoty o kilkadziesiąt tysięcy wyższe. Firma wyłoniona w ramach przetargu będzie musiała wykonać nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, przeprowadzić regulację drenażu, zamontować nowe oświetlenie i piłkochwyty, zbudować ogrodzenie i dojście do obiektu.

Ten remont to też projekt z Budżetu Obywatelskiego, ale z wcześniejszej edycji. Miał być wykonany w ubiegłym roku, ale nie udało się wyłonić wykonawcy. Oferenci stawiali wygórowane wymagania finansowe.

„Szesnastka” wyróżnia się w mieście nie tylko osiągnięciami sportowymi, ale również liczbą laureatów konkursów przedmiotowych. Znana jest również z jednego z najlepszych w kraju chóru młodzieżowego La Musica, zdobywające laury na najbardziej prestiżowych przeglądach i konkursach. Jej klasy mistrzostwa sportowego w piłce nożnej cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży całego Lublina. Wybitnymi osiągnięciami mogą poszczycić się również szkolne drużyny siatkarzy, czy szczypiornistów.

Marek Kościuk, EM.K.