„Szesnastka” sportem stoi

Bieżnia i mini boisko przy SP nr 16 jeszcze przed nowym rokiem szkolnym doczekają się remontu

Kompleksowy remont bieżni i gruntowną odnowę mini boiska do piłki nożnej wywalczyła społeczność Szkoły Podstawowej nr 16 w ramach Budżetu Obywatelskiego. „Szesnastka” od dawna sportem stoi. Jej klasy mistrzostwa sportowego przyciągają młodzież z całego miasta.

Wiele wskazuje na to, że obiekty sportowe „szesnastki” przejdą remont jeszcze w tym roku. Ratusz ogłosił już przetargi na wykonanie tych inwestycji. W ramach remontu bieżni wykonawca powinien naprawić jej podbudowę, zadbać o obrzeża trawnikowe, oczyścić i umyć jej nawierzchnię i nałożyć na bieżnię nową warstwę poliuretanu oraz wymienić deskę na skoczni w dal i oświetlenie wokół boiska.

Całość prac powinna zostać wykonana do końca lipca bieżącego roku. Urzędnicy czekają na zgłoszenia chętnych firm do 23 marca. Ten przetarg to efekt zwycięskiego projektu w VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy w głosowaniu wybrali projekt D-41 pod nazwą: „Remont obiektów sportowych SP 16”. Środki na ten cel są zabezpieczone w budżecie miasta.

Natomiast do remontu mini boiska zgłosiło się już czterech wykonawców. Jedna z ofert mieści się w limicie kosztów wyznaczonym na te prace: 280 tys. zł. Inne oferty opiewają na kwoty o kilkadziesiąt tysięcy wyższe. Firma wyłoniona w ramach przetargu będzie musiała wykonać nową nawierzchnię z trawy syntetycznej, przeprowadzić regulację drenażu, zamontować nowe oświetlenie i piłkochwyty, zbudować ogrodzenie i dojście do obiektu.

Ten remont to też projekt z Budżetu Obywatelskiego, ale z wcześniejszej edycji. Miał być wykonany w ubiegłym roku, ale nie udało się wyłonić wykonawcy. Oferenci stawiali wygórowane wymagania finansowe.

„Szesnastka” wyróżnia się w mieście nie tylko osiągnięciami sportowymi, ale również liczbą laureatów konkursów przedmiotowych. Znana jest również z jednego z najlepszych w kraju chóru młodzieżowego La Musica, zdobywające laury na najbardziej prestiżowych przeglądach i konkursach. Jej klasy mistrzostwa sportowego w piłce nożnej cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży całego Lublina. Wybitnymi osiągnięciami mogą poszczycić się również szkolne drużyny siatkarzy, czy szczypiornistów.

Marek Kościuk, EM.K.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here