Szkoła kompletuje wyposażenie

Na najwyższej kondygnacji znajdują się także sala widowiskowa (aula) z 310 miejscami, sala teatralna wyposażona w nowoczesny sprzęt audiowizualny. Cała szkoła jest klimatyzowana oraz objęta jednolitym systemem nagłośnienia. Sprzątanie obiektu o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. m2 będzie częściowo zautomatyzowane.

Szkoła Podstawowa nr 58 przy ulicy Berylowej, która zacznie działalność 1 września, kompletuje wyposażenie. Po zakupach mebli i zabawek przyszedł czas na multimedia. Na potrzeby przyszłych uczniów miasto zamawia m.in. „interaktywne monitory” w komplecie z zestawem tablic oraz tablety.


– Będzie to nie tylko największa, ale także najnowocześniejsza szkoła w mieście. Staramy się zapewnić przyszłym uczniom nowoczesne narzędzia edukacyjne. W multimedia będą wyposażone nie tylko sale specjalistyczne, ale także ogólnodostępne – mówi Marek Błaszczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 w Lublinie.

Obecnie na poszczególnych kondygnacjach budynku przy Berylowej prowadzone są prace wykończeniowe. Odbiory techniczne powinny odbyć się do końca lipca. Trwa też wyposażanie placówki. Na potrzeby przyszłych uczniów miasto zamawia m.in. „interaktywne monitory” w komplecie z zestawem tablic oraz tablety.

– Wśród zamawianych multimediów znajduje się między innymi 91 tabletów oraz 51 interaktywnych monitorów. Na korytarzach szkoły pojawią się monitory do wyświetlania niezbędnych informacji zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Z kolei szatnie szkoły zostaną wyposażone w szafki, których otwieranie i zamykanie będzie możliwe za pomocą kart i opasek silikonowych – wylicza Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. Karty lub opaski, poza dostępem do szafek, pozwolą uczniom korzystać ze szkolnej stołówki i umożliwią wypożyczenie książek w bibliotece.

Szkoła Podstawowa nr 58 przy ulicy Berylowej zacznie działalność 1 września. Po wakacjach, będzie się w niej uczyć 800 dzieci w 32 klasach oraz 150 dzieci w 6-oddziałowym przedszkolu. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi prawie 13 tysięcy metrów kwadratowych. Koszt budowy szkoły to niemal 80 mln zł, z czego na wyposażenie przeznaczono ok. 10 mln zł. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here